SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CRONICI DIN ABSURDISTANUL AFLAT SUB TRICOLOR

2 participanți

In jos

CRONICI DIN ABSURDISTANUL AFLAT SUB TRICOLOR Empty CRONICI DIN ABSURDISTANUL AFLAT SUB TRICOLOR

Mesaj  Admin Joi Aug 28, 2014 11:01 am

CRONICI DIN ABSURDISTANUL AFLAT SUB TRICOLOR 00b38fb7


Ultima editare efectuata de catre Admin in Sam Aug 30, 2014 1:05 am, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2564
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

CRONICI DIN ABSURDISTANUL AFLAT SUB TRICOLOR Empty "Tinutul .... securesc"

Mesaj  DOLFI , caporalul FUHRER Vin Aug 29, 2014 12:26 am

Admin a scris:
CRONICI DIN ABSURDISTANUL AFLAT SUB TRICOLOR 10468655_1527595260807231_7858211575882728654_n

Tinutul .... securesc

Toate anunțurile periculoase din ultima vreme au fost retrase: gigacaloria nu se mai scumpește, gazele nu se mai scumpesc nici ele, centralele de apartament nu se mai impozitează. În campanie nimic nu se scumpește, nimic nu se impozitează, Ponta se votează. În acest scop, ordonanța Dragnea permite rechiziționarea primarilor la o adresă (PSD) unde vor primi fonduri indexate. Degeaba a protestat opoziția, degeaba s-a revoltat dl. Băsescu. Premierul și-a asumat crima lui Dragnea împotriva democrației – nu fără a se întâlni cu dna Catherine Ashton, reprezentanta politicii externe a UE, pentru a deplânge situația din Ucraina. Era bine dacă discuta și despre Ținutul Secuiesc: vicepremierul Kelemen Hunor, deși a demisionat (din pricina procesului său împotriva CE pe caz de autonomie), a rămas ministru al horthyculturii și a finalizat proiectul Ținutului Secuiesc care rupe trei județe (Harghita, Covasna, Mureș) din trupul României punându-le sub autoritatea unui președinte propriu - după „modelul Tirolului de Sud”. Nu-i prea departe? Pare modelul Donețk. Avem și noi separatiștii noștri pe care planul Rusiei de destabilizare a zonei i-a încurajat puternic (extremistul Csibi Barna care i-a dat foc lui Avram Iancu luptă deja alături de separatiștii ruși). Premierul a ignorat pericolul de sub nasul său și depășit fiind de timp, de situație și de educație a transmis la Cotroceni cu doar zece minute înainte că nu vine la învestirea ministrului bugetului Darius Vâlcov. Impolitețea premierului l-a enervat pe dl. Băsescu care a amânat ceremonia reproșându-i lui Ponta că nu respectă protocolul și „simbolistica” evenimentului și că ezită să-și asume numirea lui Vâlcov despre care ambii aveau informații cu privire la anumite fapte din timpul când era primar PDL la Slatina. Culmea e că faptele respective au fost reclamate la Parchet chiar de Corpul de Control al premierului Ponta. Nu contează! Eu te controlez, eu te reclam, eu te promovez. Ai greșit? Ești de-al nostru, ești bun de ministru! Vâlcov și-a depus a doua zi jurământul iar Ponta și-a depus injuriile: „declarațiile dlui Băsescu se situează între ticăloșie și nebunie” iar „părerile lui Băsescu despre OUG, care sunt și ale lui Iohannis și Blaga, nu mă interesează”. Păi, sunt și părerile Ambasadei SUA și ale Comisiei de la Veneția, măi tufă! Premierul a făcut bășcălie de ceremonie: „nu știam că-i sunt atât de drag dlui Băsescu”. Nu-i e drag, i-e Dragnea. Când era în PDL lui Dragnea i se zicea killer. Și a confirmat. Când era mai mic lui Ponta i se zicea ordonanță. Și el a confirmat. Slujește la trei vicepremieri: unul fură primari, altul fură trei județe și al treilea e dator vândut unui pușcăriaș. Corupție pâna la capăt!
DOLFI , caporalul FUHRER
DOLFI , caporalul FUHRER

Mesaje : 76
Data de înscriere : 10/07/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum