SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mihaela Radulescu se cearta ca o tzata! ATENTIE, LIMBAJ DE MAHALA!

In jos

Mihaela Radulescu se cearta ca o tzata! ATENTIE, LIMBAJ DE MAHALA! Empty Mihaela Radulescu se cearta ca o tzata! ATENTIE, LIMBAJ DE MAHALA!

Mesaj  Admin Mar Mar 10, 2015 1:15 pm

http://hotinfo.ro/mihaela-radulescu-se-cearta-ca-o-tzata-atentie-limbaj-de-mahala/
Mihaela Radulescu rabufneste intr-o postare fluviu pe facebook la adresa calomniilor din presa:

” Mai, ziaristelor, mai, fatucelor, mai sefii lor,… – Mihaela Schwartzenberg

Mai, ziaristelor, mai, fatucelor, mai sefii lor, stati un pic jos si ascultati ce va spun – voi stiti ce vreti de la voi, de la viata…asa, in general ? Va pasa vreun pic sa faceti ceva bun si drept, sa muncitit pe bune pentru ceva ? Aveti vreun respect pentru ceva sau cineva sau….asa se cere la angajare, sa n-aveti niciun Dumnezeu si sa nu vreti sa deveniti nimic ?!….
Bai, io am vrut sa devin si am muncit de m-a luat mama naibii ca sa fiu cine sunt azi si sa am ce am azi.
Cum poti sa scrii despre mine, dupa 20 de ani de viata publica, ca ma cheama si Andreea ?!?! Cand vreodata m-a felicitat careva de Sfantul cu pricina ?!
Cum poti sa scrii ca am devenit cunoscuta ca secretara a lui Dan Iosif (Dumnezeu sa-l odihneasca in pace)…. ?! Asta au gasit unii de cuviinta sa afle, dupa ce facusem niste zeci de emisiuni si, ca niste ziaristi de rahat ca si tine ce erau, au scris ca as fi avut vreo relatie cu acel om minunat. Niste cretini, sincer…
Fatuca draga, tu ai vrut sa scrii un articol despre cei 20 de ani – nu 21 cum ai scris tu din burta – de cariera, pe care-i implinesc anul asta. Si ce ti s-a parut tie important despre mine ? Ca m-am maritat de 3 ori si ca am facut “Duminica in familie”. Mai, retardat-o, pana si Prigoana e mai celebru ca mine la capitolul nunti, botezuri si cununii. Tie nu ti s-a aratat nicaieri ca am strans vreo 6 milioane de euro in total, in toate actiunile mele umanitare, toate vizibile si cunoscute, cum nu ti s-a parut important sa amintesti de “Steaua ta norocoasa”, o emisiune care a batut toate recordurile de audienta. Nici ca mi-am pus viata la bataie prin Irak sau Afganistan, ori ca am transmis prima d e la Oscaruri su Cannes. Nici n-ai auzit vreodata de niste sute de interviuri cu imense personalitai ale tarii noastre sau ale lumii pe care le-am facut bine si care mi-au intarit cu adevarat cariera. Nu stiu ce scriitori ai citit tu, daca ai deschis vreodata o carte, dar vezi ca am mai scris si vreo 4 carti, toate best seller-uri si vezi ca am mai luat si o tona de premii gen “Femeia Anului”, “Personalitatea media a anului”, medalia de onoare de la Regele Mihai, vreo 5 premii APTR etc etc etc. Nu, din articolul tau de 2 bani reiese ca niste casnici si un divort, bashca relatia cu …stratosfera sunt cam tot ce poti sa spui despre mine, Sigur, daca esti batuta in cap, proasta de bubui si n-ai niciun sef care sa-ti zica sa te duci naibii acasa, ca n-ai inteles nimic. Sau poate asta era ideea, sa minimalizam toata cariera unui om, sa cautam cele mai proaste poze care exista ca sa ilustram articolul (chiar ma intreb sincer, cat ai muncit sa alegi doar pozele de culise, de oboseala, alea in care arat ca dracu’ – toti avem poze de-astea, oricat de frumosi sau dichisiti am fi – ?!?!) – din mii de poze cu mine, fatuca a ales poze in care-s grasa dupa nastere, nemachiata pe la vreun maraton – nu-mi spune ca n-ai gasit niste sute de coperti, niste mii de poze de pictoriale, niste zeci, poate sute de poze cu mine si personalitati pe care le-am intervievat, ca inseamna ca n-ai auzit nici macar de Google, daramite de mine…
Ma uit inca o data la de-astia ca tine, de care-i plina presa si media din Romania – oameni fara respect, fara buna cuviinta, fara nicio urma de profesionalism sau de chef de munca . Si ma mir ca scrii la site-ul The One – ma asteptam sa inveti ceva de la Esca, daca nu de la mine, care-s mai departe – chiar, crezi ca Andreei i-ar fi placut sa-i sintetizeze cineva ca tine cariera la faptul ca a citit impecabil prompterul vreo 20 de ani si….atat ?!Smile Ma indoiesc sincer. Io zic sa te apuci de altceva, de orice activitate la care nu trebuie sa-ti folosesti creierul, caci esti intr-un mare pericol sa te accidentezi grav…., prostia duce la dezastre, in final.
Sa mai sper ceva, asa, la final ? Poate doar ca Esca sa citeasca randurile astea si sa curete locul si site-ul de gunoaie ca tine.
Mihaela Radulescu Schwartzenberg, Romanian Ambassador for Wings for Life, United Way, Save the Children. (ca sa pomenesc doar posturile recente in care performez – ah, si membru in juriu la “Romanii au talent”, la Pro Tv, postul care adaposteste si site-ul cu pricina – stiu, e o aberatie de sistem, dar ce naiba mai e normal si logic in lumea presei romanesti ?!Smile….
Sa continuam, asadar – eu sa muncesc si sa merg mai sus, iar astia ca tine sa debiteze tampenii, de dragul prostiei care zace in ei si de nevoia de a fi platiti pentru …nimic.”
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2563
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum