Scandalul Marian Vanghelie:Se arestează unii pe alții!

In jos

Scandalul Marian Vanghelie:Se arestează unii pe alții! Empty Scandalul Marian Vanghelie:Se arestează unii pe alții!

Mesaj  DOMNITA RALU la data de Joi Mar 12, 2015 10:38 pm

http://www.cristoiublog.ro/gindul-de-vineri-13-martie-2015/
&
https://sites.google.com/site/cevaabsurd/scenariul-sfarsitului-politic-al-lui-basescu-cine-si-cum-il-va-musca-pe-fostul-presedinte
Am trăit s-o văd și pe asta! Se arestează unii pe alții!
Pe pagina sa de socializare, Rareș Bogdan dă publicității următoarele amănunte despre Scandalul Marian Vanghelie:
„…..Marian Dumitru – patronul Hotelului Premier Palace face DENUNT dupa 5 luni de arest preventiv, Dosarul este lucrat de Parchetul Capitalei aflat in subordinea DIRECTA a Parchetului General aflat sub influenta directa a Tripletei Ponta-Ghita-NITU! Dosarul este mutat la DNA din cauza competentei pe Demnitari a Direcției Naționale Anticorupție si a lipsei de competenta a Parchetului Capitalei pe demnitarul de la 5. Ca sa fie lucrurile foarte clare, Dosarul Vanghelie este lucrat de Bogdan Staicu-procurorul șef al Prchetului Capitalei si nu de catre DNA. Direcția doar a preluat Dosarul si a continuat investigatiile.”

De joi dimineața, de cînd DNA a descins hollywoodian la Marian Vanghelie, m-am întrebat cum de s-a năpustit DNA asupra celui de care depinde ca Imperatorul Klaus Iohannis să-și aibă în cel mai scurt timp ceea ce el numește, cu o căutătură de Ecaterina Cea Mare, Guvernul Meu.
După chestia asta – mi-am zis – oastea, și așa de strînsură a lui Mircea Geoană, cu care PNL urma să lanseze un asalt asupra cetății PSD-iste, se va destrăma mai ceva decît oastea lui Cațavencu din O scrisoare pierdută.
Ce Dumnezeu, a devenit DNA din măciucă politică o instituție a statului de drept?
Și socotind că răspunsul e în favoarea DNA, mă pregăteam să sar în două picioare și să-i îngîn Codruței Kovesi, pe post de Cît de frumoasă ești! Imnul de stat în varianta de fanfară.

Informațiile date de Rareș Bogdan m-au adus însă cu picioarele pe pămînt. Pe pămîntul patriei noastre postdecembriste, unde, mai nou, politicienii nu-și mai trag ibovnice, ci procurori.

Unii au procurorii DNA.
Aceștia îi arestează pe cei dintr-o parte.
Alții au procurorii Parchetului General.
Aceștia îi arestează pe cei din partea ailaltă.
Și uite așa, cîtă vreme nu se vor întîlni șefii de bandă, pentru a-și spune unul altuia, Ce dracu, am ajuns să ne arestăm unii pe alții?! clasa politică devine clasa pușcăriașă.

Urmează Presa!
Mai ales că Marian Vanghelie a fost pentru o parte a presei cea ce a fost Elena Udrea, pentru cealaltă parte a presei.
DOMNITA RALU
DOMNITA RALU

Data de înscriere : 15/02/2013

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Scandalul Marian Vanghelie:Se arestează unii pe alții! Empty Oana Niculescu Mizil: Ponta se ascunde dupa fusta mamei, in PSD sunt oameni decapitati

Mesaj  DOMNITA RALU la data de Joi Mar 12, 2015 10:44 pm

http://www.ziare.com/marian-vanghelie/oana-niculescu-mizil/oana-niculescu-mizil-ponta-se-ascunde-dupa-fusta-mamei-in-psd-sunt-oameni-decapitati-1352641
Oana Niculescu Mizil sustine ca Marian Vanghelie este nevinovat si ca amandoi sunt victimele unei razbunari politice. In timp ce Victor Ponta se ascunde "sub fusta mamei", spune aceasta, "in PSD sunt oameni decapitati".

"Va spun si eu ca sunt siderata, vad cum de dimineata sumele cresc, cresc... sunt pur si simplu uimita, 90 de milioane de euro este o suma fabuloasa. Va dati seama ce inseamna cantitatea asta de bani? E ceva infernal! Bugetul Primariei Sectorului 5 este unul mic, sunt uimita, e ceva de domeniul fantasticului...

Nu stiu cine este Marian Dumitru, mie nu-mi spune mare lucru. Nu am luat un cent de la aceasta societate, nu mi-a parvenit niciun ban. Sa vina sa-mi spuna in fata daca e cineva care spune ca mi-a dat bani", a declarat Oana Mizil intr-o interventie la postul B1 Tv.

Oana Niculescu Mizil si-a dat demisia din Parlament: Victore, Victore...imi pare rau de tine si de Daciana

Aceasta a amintit ca si-a dat demisia joi din Parlament, mentionand ca nu se ascunde "dupa fusta mamei", asa cum face premierul Victor Ponta.

"Eu am avut curaj, demnitate si onoare sa-mi dau demisia din Parlament, sa nu ma ascund dupa fusta mamei cum face Ponta, sunt un om corect si nu am nimic de ascuns, vreau ca Justitia sa isi faca treaba.

Atat ii spun: 'Victor, Victor...'. In mod cert e o razbunare, sunt in politica de ani de zile, sunt in politica de cand m-am nascut in aceasta familie onesta, demna. Marian este tatal copilului meu, este nevinovat. Am intrat amandoi in acest malaxor politic, este o mizerie extraordinara. Eu nu mai vreau sa intru in acest circ al imunitatilor. (...) Sunt oameni pur si simplu decapitati in PSD, e o mizerie de nedescris", a continuat Oana Mizil.

Aceasta a mentionat ca este urmarita penal si ca procurorii nu au cerut nicio masura preventiva. "Astazi au avut un comportament exemplar, s-au purtat cu profesionalism, le multumesc ca si-au facut treaba. Nu am ce sa comentez mai mult, ca nu stiu nimic despre acest dosar", a adaugat Oana Niculescu Mizil.

Intrebata daca se asteapta ca Marian Vanghelie sa fie retinut, aceasta a raspuns: "ma astept la orice, dar mai presus de toate il astept acasa".

Oana Niculescu Mizil, urmarita penal

Procurorii DNA au dispus inceperea urmaririi penale in cazul deputatului Oana Niculescu Mizil, aceasta anuntand la iesirea de la audieri ca demisioneaza din Parlamentul Romaniei. In plus, iubita lui Marian Vanghelie a precizat ca e insarcinata cu edilul sectorului 5.

Ea este acuzata de operatiuni financiare incompatibile cu functia de deputat - ar fi administrat o societate comerciala, acuzatii pe care le neaga.

Oana Niculescu Mizil, adusa de Politie la DNA: Vanghelie nu a primit niciun comision (Video)

Vanghelie, vizat de DNA: Doar nebunii pot sta linistiti, o sa ne vina randul la toti!

Primarul Sectorului 5, Marian Vanghelie, vizat de perchezitiile DNA intr-un dosar de coruptie in care se vehiculeaza sume de ordinul sutelor de milioane de euro, spune ca situatia in care se afla e neplacuta, iar acuzatiile ce i se aduc i-ar avea in spate si pe premierul Victor Ponta sau seful ANI, Horia Georgescu.

Perchezitii DNA la Primaria Sectorului 5 si acasa la Vanghelie: Mita de 90 de milioane de euro (Video)

Marian Vanghelie este acuzat de abuz in serviciu si luare de mita, sustin surse judiciare. In acest caz este vorba vorba despre contracte atribuite in mod ilegal catre o anumita societate, lucrari finantate din banii primariei, respectiv reabilitarea unor institutii de invatamant.

Prejudiciul in acest caz se ridica la aproape 450 de milioane de euro. In acest caz, Marian Vanghelie ar fi perceput comisioane de 20 la suta din contractele atribuite, adica aproximativ 90 de milioane de euro.
DOMNITA RALU
DOMNITA RALU

Sus In jos

Scandalul Marian Vanghelie:Se arestează unii pe alții! Empty Vanghelie va face MĂCEL în PSD şi MAI/Are colecţie de înregistrări cu Oprea şi NIRO

Mesaj  DOMNITA RALU la data de Joi Mar 12, 2015 10:47 pm

http://www.comisarul.ro/politic/cutremur/vanghelie-va-face-macel-in-psd-si-mai/are_393479.html
Arestarea lui Marian Vanghelie va produce adevăratul măcel din PSD, anunţat odată cu primele informaţii despre EADS. Mai mult decât atât, Vanghelie are o întreagă colecţie de înregistrări cu Gabriel Oprea şi Dumitru Nicolae zis NIRO, protectorii Mafiei Chinezeşti din Bucureşti. Dealtfel, filmuleţul cu actualul ministru de interne jucând rolul de bodyguard al lui Miron Cosma a fost lansat pe piaţă de Marian Vanghelie. Gabriel Oprea este naşul de cununie al lui Dumitru Nicolae zis NIRO. Acesta din urmă este secretar-general al UNPR.

Tot din colecţia lui Vanghelie mai fac parte şi peste 20 de generali cu conexiuni în dosarul EADS. A cărei iminentă detonare a fost anunţată de şefa DNA. Comisarul.ro va dezvălui, în exclusivitate câteva dintre numele care vor fi livrate de Marian Vanghelie.
DOMNITA RALU
DOMNITA RALU

Sus In jos

Scandalul Marian Vanghelie:Se arestează unii pe alții! Empty "Vanghelie detine multe casete compromiţătoare cu Ghiţă şi Ponta. E blindat de înregistrări"

Mesaj  YOKO 2013 la data de Vin Mar 13, 2015 4:31 am

Brokerul Cristian Sima a scris, pe contul său de Facebook, că Marian Vanghelie a intrat în politică după ce s-a ţinut după Mitică Iliescu, Mircea Geoană şi Costel Bobic şi a plătit mereu nota de plată în crâşme.O poveste din târg: cum a intrat Marean în politică. Marean se ţine după Mitica Iliescu, care era mereu cu Geoana şi Costel Bobic. Cei trei mergeau prin crâşme, dar toţi se codeau la sfârşit să plătească. Marean achita mereu nota. Dacă se organiza orice fel de întâlnire, masă rotundă, ceva la PSD, Marean era singurul care plătea şi aducea coca apă şi sandvişuri. Asta a ţinut aproape un an, pâna când, în 2000, cum PDSR-ul nu avea pe cine pune la cinci, s-a oferit Marean şi Geoana l-a ajutat sa primeasca girul partidului", scrie Cristian Sima.

Brokerul a declarat că Mircea Geoană a ajuns preşedintele PSD cu sprijinul lui Vanghelie.

"În 2000, Geoana era la Washigton şi Marean îi ţinea locul prin PDSR, în ciuda vehementei opoziţii a lui Năstase. Geoana a fost ales cu ajutorul imens al lui Vanghelie preşedinte la PSD", spune Sima.

Mai mult decât atât, Cristian Sima scrie, în postarea de pe Facebook, că Vanghelie i-a oferit lui Geoană un automobil plin cu microfoane şi camere de filmat. Primarul Sectorului 5 al Capitalei a scos casetele în momentul în care au existat presiuni asupra lui Geoană de a-l înlătura. Totodată, Sima notează că Vanghelie deţine multe casete compromiţătoare cu Sebastian Ghiţă şi Victor Ponta şi că este "blindat de înregistrări"."La un moment dat, Vanghelie i-a dat lui Geoana cadou un Range Rover plin de microfoane şi de camere şi, când s-au facut presiuni asupra lui Geoana să-l mătrăşească pe Marean, acesta a scos casetele. Celebra casetă cu Geoană şi blow jobul a fost livrată pe net de Marean, ca avertisment. După venirea lui Ponta, relaţiile Marean, Costel Bobic, Geoana si Mitică Iliescu s-au strâns şi mai mult, acum luptau contra lui Ponta şi Băsescu în acelaşi timp. Marean deţine multe casete compromiţătoare cu Ghiţă şi Ponta, daca le scoate, face senzaţie. E blindat de înregistrări", a scris Cristian Sima.

Cristian Sima este fostul director al Bursei de la Sibiu. El este suspectat că ar fi făcut pierduţi banii investitorilor, cca. 4 milioane de euro, motiv pentru care a şi părăsit România în octombrie 2012. Sima stă ascuns de 2 ani în Elveţia şi în Islanda.

YOKO 2013

Data de înscriere : 16/02/2013

Sus In jos

Scandalul Marian Vanghelie:Se arestează unii pe alții! Empty Re: Scandalul Marian Vanghelie:Se arestează unii pe alții!

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum