SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

DiVERSIUNEA KHAZARA

In jos

DiVERSIUNEA KHAZARA Empty DiVERSIUNEA KHAZARA

Mesaj  Admin Dum Sept 28, 2014 4:37 am

http://theuglytruth.wordpress.com/2014/09/27/must-read-commentary-from-a-tut-reader/
"Întreaga Khazar" schtick "este doar o diversiune. Dumnezeu a expulzat evreii din prezența Lui cu mult înainte de conversia Khazar a secolului al 8-lea AD. Isus a numit "copiii lui Israel" aka evrei evrei, copiii lui Lucifer. Acest lucru a fost 700 ani înainte de conversia Khazar. Citiți cartea lui Ieremia, scrise cu mult înainte de conversia Khazar (KC pentru scurt de acum înainte) și evreii aka israeliții erau complet discreditat și blestemat.

Există povești nenumărate de evreii lui Israel aka ebraic "reale" a lungul istoriei, cu mult înainte de vremea lui Isus, "a face poftele tatălui lor", adică blasfemie, răutate, neascultare, perversiune, furt, crimă, etc, etc, etc

Sionismul modern chiar nu a început până în jurul valorii de 1850 cu Moise Hess și apoi atacul și punerea în aplicare în jurul secolului.

Cum iti explici toate astea?

Eu am fost odată un adept al acestei BS Khazar teorie, în principal din cauza faptului că nu am putut (emotional, cel puțin, intelectual am fost pe teren ferm) înțeleagă tot adevărul a problemei și nu-mi place punct de vedere moral că am A trebuit să condamne un grup întreg de oameni ... Dar, cu ajutorul Tut, am început să învăț și a făcut sens logic perfect. Descoperire cheie, punctul care ma eliberat de acest raționament circular fără sfârșit a fost că, pur și simplu evreii sunt în nici un fel forma sau forma ca alte persoane. Nici un alt grup de pe Pământ are o istorie place lor. Nici un alt popor au fost respinse în totalitate de Dumnezeu și blestemat chiar de Profeți trimise de către Cel Atotputernic pentru a le ghida (de exemplu, Moise și David, pentru a numi doi). Întreaga mea sistem de logică se bazează în jurul valorii de faptul că toți oamenii sunt la fel și, prin urmare, am putea aplica aceleași criterii și, prin urmare, aceleași soluții la această problemă. Premisă meu a fost greșit și, prin urmare, tot ceea ce am construit pe partea de sus de ea, a fost incorect.

Toți evreii sunt supremația, unele mai mult decât altele, dar că dungă de mândrie satanică trece prin toate venele lor și a trecut de la mamă la copil, generație după generație. Toți evreii susțin statutul de Ales, dar cele mai inteligente (și nu folosesc cuvântul inteligent ca un compliment), susțin că au fost alese pentru a susține Tora. Șiretlic mic acolo ... ar putea fi, de fapt, sincer, dacă, dacă, în cazul în care una dintre ele deranjat vreodată de a face binele pe care le conține. I-am spus Tora, nu se confunda ca cu torahs care pot fi găsite pe Pământ ... toate corupt în mâinile evreilor (cărturari / rabini). Ei nu-și urmeze propria lor religie și ei nu vor permite nimănui să urmeze lor ... Există povești mulți în cultura islamică despre toate lucrurile pe care evreii s-au făcut pentru a corupe toate religiile lumii, în special, creștinismul și islamul. Sunt în spatele atât de mult rău este uluitor minte. Doar FYI, este scris în Coran că Dumnezeu garantează autenticitatea absolută a fiecărui cuvânt să nu se schimbe, în mod special în ceea ce privește aceste corupători de Sfintele Scripturi. Evident, că este pentru fiecare persoană pentru a analiza și a accepta sau respinge, eu pur și simplu subliniind convingerile mele musulmane.

Acest lucru merge dincolo de prostii Khazar. "
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2563
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum