SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Om fi incompleți, făi Gabrielo, dar măcar nu puțim a plagiat sau adulter

In jos

Om fi incompleți, făi Gabrielo, dar măcar nu puțim a plagiat sau adulter Empty Om fi incompleți, făi Gabrielo, dar măcar nu puțim a plagiat sau adulter

Mesaj  Admin Joi Oct 09, 2014 12:03 am

Om fi incompleți, făi Gabrielo, dar măcar nu puțim a plagiat sau adulter
http://politicata.wordpress.com/2014/10/09/om-fi-incompleti-fai-gabrielo-dar-macar-nu-putim-a-plagiat-sau-adulter/
&
https://sites.google.com/site/manichiuracubardacalaului/om-fi-incompleti-fai-gabrielo-dar-macar-nu-putim-a-plagiat-sau-adulter
Din punctul meu de vedere, a fi un bun familist inseamna nu doar a fi casatorit, ci si a avea copii… Nu esti un om complet fara sa cresti un copil (…) Victor Ponta este un bun familist, este casatorit, are un baiat, Andrei, are o fetita, Irina, si sunt convinsa ca-si mai doresc Daciana si Victor copii si eu le urez, ca mama deja a trei copilasi, sa mai aiba… – Senatoare purtatoare de vorbe a PSD
Sigur ca pot exista tot felul de replici pentru o doamna, care, atunci cand nu se tavaleste cu amicele pesediste pe la nunti si botezuri, se ocupa cu producerea de urmasi sau cu politica . Sigur ca i-am putea aduce aminte mamei celor trei copilasi, ca unul dintre ei si anume urmasul raposatului, copilas de vreo 19 ani, are mari dificultati sa-si ia BAC-ul chiar daca, sau tocmai pentru ca, scoala a costat niste multe mii de euro. Sau, un alt suvenir de prin 2010 , vizibil in foto, cand primul sot s-a dus la loc cu verdeata in ianuarie si in august dreptcredincioasa vaduva indurerata se dadea in barci prin Antalya . Dar sa lasam amanuntele picante si sa revenim la un argument pe care ar trebui sa-l inteleaga

Sa nu te desfranezi. Sa nu ravnesti la femeia aproapelui tau
Chestiile de mai sus , pe care presupun ca stie unde sa le gaseasca, ar trebui sa le discute pe indelete cu candidatul pe care-l reprezinta, barbat complet cu doua mariaje si tot atatia copii la activ. Doar ca pe primul l-a lasat cu maica-sa cand avea doi ani ca sa preacurveasca pe langa tanara fata de popa senator, cu perspective in politica care va sa zica. Deci mai usor cu morala de cearceaf fiindca prezinta pete de maron.
Sau, la fel de bine, ar putea sa ii ofere sfaturi celeilalte trompete de partid, junele clown de 41 de primaveri, si el la fel de incomplet cu toate ca freaca o amanta pe la Londra , pe banii statului deci cu destul timp liber pentru inmultit pesedeii patriei.
Asta ca sa nu-l mai pomenesc pe ultimul incomplet pe lista cu voia dumneavoastra, onorabilul tovaras lesne observabil la sedinte, in capul mesei langa dottore, pe care ar putea sa-l chestioneze ce anume a pazit o viata intreaga pe langa coana Nina .
Dar deja am pierdut destul timp cu postarea asta care ar fi trebuit sa fie mult mai laconica, ceva de genul : hai sictir si vezi-ti de barna din ochi, fă !
UPDATE
La mahala in Bacau nu exista scuze, dimpotriva.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2563
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum