SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Campanie cu petarde și fumigene : între Firea și Lukoil numitorul comun e personajul Basescu-Ponta. Unde-i ofițerul acoperit, Comandante ?

In jos

Campanie cu petarde și fumigene : între Firea și Lukoil numitorul comun e personajul Basescu-Ponta. Unde-i ofițerul acoperit, Comandante ? Empty Campanie cu petarde și fumigene : între Firea și Lukoil numitorul comun e personajul Basescu-Ponta. Unde-i ofițerul acoperit, Comandante ?

Mesaj  Admin Vin Oct 10, 2014 1:05 am

Campanie cu petarde și fumigene : între Firea și Lukoil numitorul comun e personajul Basescu-Ponta. Unde-i ofițerul acoperit, Comandante ?
http://politicata.wordpress.com/2014/10/10/campanie-cu-petarde-si-fumigene-intre-firea-si-lukoil-numitorul-comun-e-personajul-basescuponta-unde-i-ofiterul-acoperit-comandante/

Ca un facut, taman cand aruncase Vranceanu Firea-Pandele o tampenie maxima, in care continua sa persiste acum considerandu-se tot ea o victima, a aparut ieri Traian Basescu intr-o stare de nervi lesne observabila, aruncand in arena subiectul Rusia / Lukoil. Evident Ponta a preluat centrarea din voleu, si s-a dus naibii , pentru a nu stiu cata oara, campania electorala
Pe scurt : Basescu a spus Lukoil nu plateste taxe si face evaziune, Ponta a replicat – vai cum, am incasat 2,5 miliarde taxe de la ei, dar nu pe profit. Sigur ca ambii par a avea dreptate dar iata cateva intrebari realmente simple :

o companie ca Lukoil daca nu declara profit de ce mai face afaceri in Romania, din caritate sau din mandria de a fi romani ?
pagubele de 230 si ceva de milioane de euro au fost facute peste noapte, sau s-au derulat pe parcursul unui interval mai lung ?
cam ce numar de politicieni au fost sponsorizati de-a lungul anilor de Lukoil daca s-au inchis ochii in acest rastimp ?
nu in ultimul rand, ce conteaza mai mult pentru Ponta : angajatii sau firmele care o duc super pe spinarea Lukoil ?
Cert e ca nimanui nu pare a ii pasa de esenta problemei : nici unul dintre cele doua personaje din capul statului nu are caderea morala sa deschida gura. Basescu a fost sponsorizat in 2009 de Lukoil, sponsorul principal al lui Ponta e amicul Ghita, de aici la legatura cu Lukoil mai e doar un pas.
Doi indivizi, la fel de corupti amandoi , coabiteaza de doi ani injurandu-se saptamanal.
Cui i-a folosit circul asta, traiti mai bine cumva ?
PS
Predictia mea ? Cainele nu pleaca de la macelarie.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2563
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum