SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

nu il voi sustine si nu am o intelgere cu Ponta, nu il sustin, nu il voi sustine si nu am o intelegere cu Iohannis.

In jos

nu il voi sustine si nu am o intelgere cu Ponta, nu il sustin, nu il voi sustine si nu am o intelegere cu Iohannis. Empty nu il voi sustine si nu am o intelgere cu Ponta, nu il sustin, nu il voi sustine si nu am o intelegere cu Iohannis.

Mesaj  Admin Lun Oct 13, 2014 11:55 am

Declaratiile lui Traian Basescu, citate de Hotnews.ro:

Este o declaratie de presa care ma vizeaza in primul rand pe mine. Ea pleaca de la o realitate.
Am vazut in ultimele doua luni o campanie furibunda a celor doua blocuri politice, Ponta cu propagandistii lui si cu parlamentarii, pe de alta parte ACL, sau PNL, cum se numeste acum, si una si alta din tabere incercand sa ma aloce celeilalte tabere.
PSD-ul spune ca sunt in intelegere cu Iohannis, PSD si toti propagandistii lor, ACL cu toti propaganadistii lor, si aici as pune o paranteza, din pacate poameni care au pretentia ca sunt de dreapta s-au inrolat in aceasta zona, desi pana acum unii nu stiau cat de draguti sa fie cu Ponta pana acum doua luni, acum gasesc cu cale sa propage mesajul ca presedintele e in intelegere cu Ponta.
O sa-i dezamagesc si pe unii si pe altii, nu il sustin, nu il voi sustine si nu am o intelgere cu Ponta, nu il sustin, nu il voi sustine si nu am o intelegere cu Iohannis. Motivul valabil pentru amandoi poate fi rezumat in doua cuvinte: amandoi sunt mincinosi, amandoi sunt corupti, nu mai vorbesc de oportunismul care ii caracterizeaza.
Raman consecvent in a sustine candidatul PMP, Elena Udrea, un om corect, care nu minte, care a facut ceva cand a fost ministru.
Amandoi sunt mincinosi si corupti.
Dl Ponta, pana de curand era master la Catania, acum nu mai este, dupa ce si-a dat seama ca a scris o minciuna.
Dl Ponta e doctor, alta minciuna, a plagiat, dl Ponta e corupt, va dau doar cateva elemente, a incercat sa scoata prin lege matrapazlacul cu Kaz Munai, Romania trebuia sa primeasca 580 mil dolari, a incercat sa scoata o lege, am intervenit la CCR, s-a dovedit ca un avea dreptul si a scos o HG prin care in loc sa ceara datoria de 580 mil a fost de acord sa primeasca doar 200 mil, pe care pana acum statul nu i-a primit. S-a creat un protocol pentru un fond de investitii de un miliard de dolari, nu s-a creat nici macar biroul pentru presedintele acestui fond, deci dl Ponta e corput.
Aduc aminte de incercarea de a transfera de la Academie 2000 de hectare la baronul de Braila, azi aflat in dificultate, destinati pana la urma dl Voiculescu.Parlamentul a respins pana la urma ordonanta.
Aduc aminte povestea cu privatizarea CFR Marfa, cand a incercat sa bage pe seama CSAT o decizie pur comerciala legata de atribuirea catre dl Gruia Stoica a contractului de privatizare, sigur, dl Stoica are ceva dificultati azi, dar era partenerul dorit de coruptul Ponta.
Nu mai vorbim de declaratia de avere, unde Ponta si sotia reusesc sa-l ajunga la numarul de case pe sfantul Iohannis, care din meditatii si-a cumparat sase case in Sibiu, vedem ca azi se da mare democrat cand in vare lui 2012 era mana in mana cu Ponta, Antonescu si Voiculoescu, a fost presedintele de la Grivco, si el un oportunist, un om care minte.
Suspendarea din 2012 ii leaga definitiv ca fiind oameni care au nesocotit statul de drept si au fsot gata pentru o lovitura de stat.
Din aceste motive niciodata vreunul din cei doi nu va putea avea sustinerea mea nici tacita, nici verbala, iar romanii se vor convinge de adevarul a ceea ce spun daca vreunul din ei va ajunge presedinte, eu sper sa nu fie asa.
Jocul acesta, presedintele e pe ascuns cu Ponta sau Iohannis e mizerabil, iar lipsa de respect a celor doi pentru tara, pentru institutii, aroganta, nu-i fac pentru mine oameni cu care sa pot avea un aranjament.
Marele meu regret e ca PDL s-a pierdut in mocirla liberalilor si azi isi schimba carnetele la PNL
Nu mai vorbim de moralitatea lui Iohannis, care are un proces deschis cu ANI, cum iti permiti sa risti situatia dreptei, arata un oportunism feroce.
Sau Ponta, utilizeaza bugetul de stat in locul galetilor din alegerile trecute, prin buget mituieste electoratul, ce fel de politician e acesta?
Vreau sa intelegeti un lucru, Romania are un deficit de 2.2% din PIB, 3,5 miliarde euro, dl Ponta face pomeni electorale din bani imprumutati.
Cele 2,4 mld alocati primariilor si restul pana la 4,8 mld bani imprastiati pe cadouri electorale sunt bani pe care Romania ii imprumuta si fiecare roman ii va plati. Toata populatia ii plateste campania lui Victor Ponta.
Din pacate, se gasesc si asa numiti ziaristi de dreapta care sustina aceasta teorie, nu le spun sa le fie rusine sa nu li se intample ceva rau, ca suna ca un blestem cand o spun eu, dar ma uit cat de mare e degradarea si pe partea de dreapta daca se ajjunge la aceasta propaganda.
Vai de capul romanilor daca unul dintre cei doi ajunge presedinte.
Romanii vor decide, dar sa stie ce aleg.
M-as fi asteptat ca acesti domni sa discute lucrurile serioase ale Romaniei si poate iar veti spune s-a bagat presedintele si nu se vede dl Iohannis. Cum sa se vada cand nu are curaj sa ii spuna da-te mai incolo lui Ponta, adjunctul campaniei anunta cum va trai bine Ponta daca Iohannis iese presedinte.
Resping orice afirmatie a propagandistilor care incearca sa spuna ca din cauza ca se baga presedintele nu se vede dl Iohannis. Iohannis nu se vede pentru ca e de nevazut si pentru ca vrea sa isi puna o palarie care deja i-a cazut pe ochi.
Ce as discuta eu daca as fi candidat: m-as referi la pozitia Romaniei cu privire la consolidarea justitiei, la un lucru pe care azi prin atitudine candidatii il pun sub semnul intrebarii, consolidam sau nu parteneriatul strategic cu SUA.
Sau ne orientam spre Berlin, sau facem un ghiveci dambovitean, si cu china, si cu American, vedem noi ce mai facem.
Romania e intr-o criza de credibilitate ca stat de drept, cu tot pactul meu de coabitare nu am reusit sa cponving ca actuala putere va consolida statul de drept.
Declaratiile frecvente ale lui Ponta in care isi apara coruptii, in care se baga in justitie, au lasat foarte multe semne de intrebare.
Oamenii acestia nu raspund la principalele [probleme, nu i-am auzit nici pe Pobnta nici pe Iohannis ce ar trebui sa faca guvernul pentru ca Romania sa mia salveze ce se poate salva din cele 12 mld de euro ramasi necheltuiti din fondurile de coeziune.
La 31 decembrie 2015 pierdem ce nu se cheltuie.
Isi trimit toate panaramele parlamentare sa se ocupe de Basescu seara de seara la tv in loc sa se ocupe de problemele serioase.
Sub disputa cu cine e Basescu nu vor sa dezbata problemele de fond.
Il inteleg pe Ponta, vrea sa fuga de proasta guvernare, dar de ce nu vorbeste Iohannis. De ce? Pentru ca ii leaga Grivco.
As vrea sa ii aud despre bugetul apararii, despre cum vor implementa obiectivele stabilite pentru Romania la summitul NATO.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2564
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum