SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Trustul INTACT trădat din interior/Ginerică Sorin Alexandrescu se pupă cu DNA de aproape două luni

In jos

Trustul INTACT trădat din interior/Ginerică Sorin Alexandrescu se pupă cu DNA de aproape două luni Empty Trustul INTACT trădat din interior/Ginerică Sorin Alexandrescu se pupă cu DNA de aproape două luni

Mesaj  Admin Joi Oct 16, 2014 7:48 am

http://www.comisarul.ro/politic/exploziv/trustul-intact-tradat-din-interior/gineri_240707.html
O bombă va exploda în curând în interiorul Trustului INTACT. Dan Voiculescu a fost trădat de unul dintre cei mai siguri oameni, un personaj cheie în afacerile familiei.

Sorin Alexandrescu, trimis în judecată pentru şantaj, dar vizat de încă două anchete ale procurorilor DNA, colaborează de aproape două luni cu anchetatorii. Şi este foarte util. Se pare că informaţiile furnizate de Alexandrescu duc, ce să vezi, chiar şi spre senatorul Gabriela Firea. A cărei plecare din trust a lăsat în urmă nu numai mari semne de întrebare dar şi multe afaceri necurate. A căror mătrăşire a devenit, iată, imposibilă. Însă nu numai Firea este aţa din ghem. Pentru curioşii curioşilor facem precizarea că întâlnirile lui Alexandrescu cu procurorii au loc într-o locaţie care aparţine SRI şi a fost pusă la dispoziţia DNA.

Convorbire telefonică între Camelia Voiculescu şi Dan Voiculescu, pe 30 mai, după ce Sorin Alexandrescu i-a trimis un mesaj Cameliei Voiculescu, cu textul "M-a ridicat DNA":

Dan Voiculescu: Da!
Camelia Voiculescu: Tati! L-a ridicat DNA pe Sorin!
Dan Voiculescu: Care Sorin?
Camelia Voiculescu: Alexandrescu.
Dan Voiculescu: Păi, vezi tată?
Camelia Voiculescu: Tată, ce mă fac?!

Camelia Voiculescu: Ăştia vor să ne sperie!
Dan Voiculescu: Nu, nu vor să te sperie! El, aşa cum ţi-am spus, vorbeşte gura fără el, se dă mare, se dă rotund... se dă în toate felurile! Şi în felu' ăsta, ăştia l-au prins, a căzut pe ceva...
Camelia Voiculescu: Da.
Dan Voiculescu: Ori cu RCS-ul...
Camelia Voiculescu: Da. Nu ştiu, mă rog! Hai, bine, vedem! Bine.

Convorbire între Dan Voiculescu şi fiica sa, în care fostul patron al Antenelor îl atenţiona pe Alexandrescu să fie precaut cu privire la discuţiile pe care le poartă cu Bendei:

Camelia Voiculescu: ... l-am sunat dimineaţă şi i-am adus aminte să fie atent.
Dan Voiculescu: Aha!
Camelia Voiculescu: Şi încă cu ocazia aia eu am întrebat şi mi-a zis că 'Mâine'
Dan Voiculescu: Ok! Bine.
Camelia Voiculescu: Da. în rest, trebuie să mă gândesc la răzgândirea aia.
Dan Voiculescu: Cami!
Camelia Voiculescu: Da.
Dan Voiculescu: Ştii că, a fost la o întâlnire Sorin, la un hotel nu ştiu unde. Şi tot te sunam eu: ‚A venit? A venit? A venit? A venit?’
Camelia Voiculescu: Da. Da. Da. Da.
Dan Voiculescu: Rugămintea mea, poate îi mai spui încă o dată!
Camelia Voiculescu: Da.
Dan Voiculescu: Mare atenţie!
Camelia Voiculescu: Da. îi spun, îi mai spun...
Dan Voiculescu: Mai spune-i, te rog, acuma, o dată...
Camelia Voiculescu: Da.
Dan Voiculescu: Mare, mare, mare, mare!

Dan Voiculescu: Mare, mare, mare grijă! Şi nu numai în cazul ăsta, în general! Că el ai văzut cum e, parcă e cocoş d-ăla...
Camelia Voiculescu: Da.

Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2563
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum