SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mircea Badea (chiar EL ) și Alina Gorghiu (CEA flaminda de burghiu) se cunosc de la bordel

In jos

Mircea Badea (chiar EL ) și Alina Gorghiu (CEA flaminda de burghiu)  se cunosc de la bordel Empty Mircea Badea (chiar EL ) și Alina Gorghiu (CEA flaminda de burghiu) se cunosc de la bordel

Mesaj  Admin Lun Dec 22, 2014 6:06 am

Mircea Badea nu a fost lăsat să intre la Palatul Cotroceni unde avea de gând să-i strice lui Traian Băsescu ultima conferință de presă.

Cred că analiza acestui caz nu este deloc complicată. Depinde de modul în care răspundem la următoarea întrebare:

-Este Mircea Badea ziarist ?

Dacă spunem da, este, atunci a fost încălcat dreptul presei de a se documenta în interesul cetățeanului și dreptul cetățeanului de a afla, prin intermediul presei, ce s-a petrecut la acest eveniment.

Mircea Badea nu este însă un ziarist, ci un terorist camuflat în ziarist.

Teroriștii, chiar și cei mediatici, nu au ce căuta în preajma unui șef de stat.

Desigur, nu pot trece mai departe cu acest raționament fără a arăta de ce îl putem considera pe Mircea Badea mai degrabă terorist decât ziarist.

Trebuia să dăm însă definiția teroristului și să răspundem, iarăși, la o întrebare.

Teroristul folosește mijloace neconvenționale pentru a produce o stare de teroare în rândurile populației. Întrebare:

Printre mijloacele neconvenționale se pot afla injuria, insulta, intimidarea verbală ?

Dacă spunem nu, teroristul folosește doar mijloace fizice, atunci Badea nu se încadrează în această categorie. Dacă admitem însă că există și teroriști ai cuvintelor, atunci se încadrează, chiar perfect.

După părerea mea, Mircea Badea este un terorist prin cuvinte și, spunând asta, am încheiat raționamentul.

Mircea Badea este, desigur, de o cu totul altă părere. El spune că:

"Situaţia este sinistră. Într-un stat de drept, astfel de lucruri nu ar trebui să se întâmple. Palatul Cotroceni nu este o bodegă care îşi alege clientela".

Se întruchipează zicala că gura păcătosului adevăr grăiește. Dacă și o bodegă are dreptul să nu primească un client care i-ar putea teroriza pe ceilalți, cu atât mai mult are acest drept un palat prezidențial.

Nu m-ar fi preocupat această poveste dacă nu aș fi aflat că proaspătul președinte interimar al marelui PNL, domnișoara Alina Gorghiu, i-a ținut partea lui Badea.

Nu va curge multă apă pe Dâmbovița și Alina Gorghiu va afla de la Badea că e urâtă, frigidă, de pe centură etc. Nu există femeie din spațiul public care să nu fi primit de la Mircea Badea asemenea calificative și nu văd de ce domnișoara Gorghiu ar face excepție.

Sper ca Antena 3 nu dea faliment până în momentul când Klaus Iohannis, protectorul Alinei Gorghiu, precum și protejata, vor intra în colimatorul lui Mircea Badea.

Vom vedea atunci dacă Alina Gorghiu va mai fi de acord ca teroristul de presă să aibă acces la Palatul Cotroceni.

Să reținem, deocamdată, că Alina Gorghiu este, teoretic, liderul unui partid chemat de Klaus Iohannis să facă altfel de politică.

Dacă altfel de politică înseamnă să încurajezi terorismul de presă în numele libertății presei, atunci m-am lămurit.

Klaus Iohannis nu are însă nicio vină pentru ceea ce spune, nu neapărat și ce crede, Alina Gorghiu în acest caz.

Mircea Badea și Alina Gorghiu au petrecut multe clipe plăcute la bordelul Antena 3 în vara anului 2012, când cu ciudata tentativă de lovitură de stat.
by S.G.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2564
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum