SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Când "MRU" vorbeşte despre o alegere între "libertăţi şi drepturi cetăţeneşti şi nevoia de siguranţă"....Dac-o spune consilierul lui Kraut Iohannis, e ca şi cum ar spune-o chiar el !

In jos

 Când "MRU" vorbeşte despre o alegere între "libertăţi şi drepturi cetăţeneşti şi nevoia de siguranţă"....Dac-o spune consilierul lui Kraut Iohannis, e ca şi cum ar spune-o chiar el ! Empty Când "MRU" vorbeşte despre o alegere între "libertăţi şi drepturi cetăţeneşti şi nevoia de siguranţă"....Dac-o spune consilierul lui Kraut Iohannis, e ca şi cum ar spune-o chiar el !

Mesaj  ana morosana Vin Ian 09, 2015 2:02 pm

Dac-o spune consilierul lui Kraut Iohannis, e ca şi cum ar spune-o chiar el !
Când "MRU" vorbeşte despre o alegere între "libertăţi şi drepturi cetăţeneşti şi nevoia de siguranţă", este vorba despre restrângerea drepturilor şi libertăţilor NOASTRE şi consolidarea siguranţei LOR. Şi despre alegerea pe care ei deja au făcut-o, acum doar regizând mascarada prezentării acesteia drept... alegerea noastră. Şi despre preocuparea lor pentru islam şi imigranţi ("multiculturalism"), prioritară faţă de cea privind identităţile naţionale şi cea religioasă (creştină).

Fiindcă ei, de fapt, SE TEM DE NOI. Se tem că le-am descifra intenţiile şi planurile, că le-am răsturna falsele alibiuri, că nu le-am mai crede minciunile; indiferent de cum s-ar recompune pionii lor din România, mereu în cadrul cartelului europeist PSD-PnL-PDL-UDMR-UNPR-PPDD-PC-PMP(-"noul PSD-Geoană"). Că n-am mai pune botu' la vrăjeala lor, şi am pregăti riposta.
"Nu este vorba doar de cetăţenii români, toţi cetăţenii europeni au datoria, astăzi, să înţeleagă că UE se află într-un moment de răscruce, când trebuie să alegem între libertăţi şi drepturi cetăţeneşti şi nevoia de siguranţă, când trebuie să înţelegem care este diferenţa dintre o atitudine deschisă către multiculturalitate sau o atitudine întoarsă către noi, în care Europa se transformă dintr-un spaţiu spaţiu al libertăţilor, într-o fortăreaţă. Este un moment critic pentru gândirea europeană, ca şi pentru viitorul construcţiei europene. Este un moment critic, se judecă cât de serioşi suntem în propriile noastre principii, principii care trec peste ceea ce înseamnă un eveniment atât de tragic, un atac atât de laş şi de dureros."

ana morosana

Mesaje : 76
Data de înscriere : 21/05/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum