SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ro mania in vizita pe malurile Dambovitei

In jos

Ro mania in vizita pe malurile Dambovitei Empty Ro mania in vizita pe malurile Dambovitei

Mesaj  Admin Sam Ian 31, 2015 10:59 am

MOTTO:

“Soarele, pentru toţi românii, la Bucureşti răsare”-I.Slavici

Voi scrie mai putin pe aici sau nu , inportant e ca nu am sa mai deschid threaduri fara numar, fara numar….Este obositor pentru voi si este dificil chiar si pentru mine sa imi regasesc postari mai vechi.In alta ordine de idei un amic ziarist cu care mai schimb informatii , care ma mai citeste fie si pentru a ma trage de maneca [foarte rar si pentru schimb util de infotmatii ]mi-a sugerat sa ma limitez la doua , maximum trei trheaduri .Acesta va fi threadul de politica interna unde va depinde doar de mine daca voi avea sau nu cititori si postari de raspuns .
DE CE Ro mania in vizita pe malurile Dambovitei? Raspunsul e de o banalitate dezarmanta :”Soarele, pentru toţi românii, la Bucureşti răsare” si deoarece in mod neinspirat Bucur si-a amplasat stana pe malurile Dambovitei , mi se pare corect ca Romania profunda sa mearga periodic in vizita pe malurile Dambovitei.Numai astfel Romania profunda va putea fi informata despre :
noile evolutii ale brandului national Elodia ;
extraperip****fantastica sosea suspendata a bunului feicer Oprescu ;
minunatele recorduri din cartea recordurilor ale lui Tartarin ot Dambovita-premare la munte, premare la mare;
melodiile care concureaza pentru “maneaua de aur” respectiv maneaua de platina ;
cum bravii nostri pouliticieni se jertfesc si iar se jertfesc pe altarul patriei , cu boborul , prin bobor , pentru bobor cum americanii ,elvetienii, suedezii vin ilegal , in masa pentru a cersi in Rromania
cand junele Ponthausen va recunoaste spasit : am plagiat, am gresit, rog de iertare.cand junele Vanghelie isi va lua bacalaureatul ;
cum Bucurestiul va deveni metropola cu doua milioane de maidanezi ;
care sunt cosmarurile lui CTP;
ce zic domnugadea,domnuciuvica, domnustan;
cum muieri destepte sar din p…direct in parlament ;
cum SA TRAIM BINEEEE strangand si iar strangind cureaua sau alegind varianta facila SA TRAIM BINEEEE….prin reprezentanti alesi dintre urmasii celor care ne demonstrau ca alegerile sunt un moft;
…….

si cate si mai cate …doar, de :”Soarele, pentru toţi românii, la Bucureşti răsare” .

Mihai Beltechi mai 2013
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2564
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum