SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Băsescu apărându-și moștenirea la Congresul PMP – (jenesuispasudrea‬)

In jos

Băsescu apărându-și moștenirea la Congresul PMP – (jenesuispasudrea‬) Empty Băsescu apărându-și moștenirea la Congresul PMP – (jenesuispasudrea‬)

Mesaj  Admin Lun Feb 09, 2015 7:12 am

https://politicata.wordpress.com/2015/02/09/basescu-aparandu-si-mostenirea-la-congresul-pmp-%e2%80%aa%e2%80%8ejenesuispasudrea/Băsescu apărându-și moștenirea la Congresul PMP – (jenesuispasudrea‬) 10922676_1606579362908820_2880482823090222231_n
Astazi in Parlament se va vota ridicarea imunitatii Elenei Udrea , despre cvorum nici macar nu vreau sa discut, daca nu se intruneste, presedintele Iohannis e obligat sa iasa din silenzio stampa. Din pacate mesajul sau catre Parlament va fi transmis la ora 16 inainte de vot. Despre vot, le-am cerut lui Blaga si, mai ales, Gorghiu sa voteze la vedere si cred ca si PSD ar trebui sa procedeze identic. Romanii sunt destul de curve ca sa spuna una si sa voteze alta.
Pe de alta parte, Traian Basescu a avut un mesaj corect ieri la Congresul PMP. Corect desigur din punctul lui de vedere. Ce ar fi trebuit sa le spuna celor cativa activisti marunti cu IQ negativ, care au ramas langa el si Elena Udrea, ca au crezut in niste minciuni timp de 10 ani ?
Flotare logica in 3 pasi
1 Basescu spera ca Udrea sa-si dovedeasca nevinovatia.
2 Basescu spune ca ” in mod categoric ” Udrea il informase.
3 Rezulta ca Basescu stia ca gen. Coldea il pusese pe Dorin Cocos sa ii dea 500,000 euro lui Sebastian Ghita si a tacut ?
In plus toata conspiratia asta cu DNA-Kovesi-SRI-Coldea-Maior s-a petrecut in minunatul stat de drept dupa 10 ani de mandat pe care a venit sa le apere de presa cea rea a mogulilor ? Make no mistake, nu pe Udrea a iesit sa o apere Comandante, ci pe el insusi. Altfel, Basescu chiar traieste cu impresia ca toata lumea e indeajuns de tembela incat poate fi prostita de vreo 15 ani incoace cu aceleasi povesti despre moguli si nu ma mai mira cele cateva sute de trepanati scandand Ba-ses-cu, Dan Diaconescu sau Vadim si-ar aranja Congrese identice. De altfel, dupa discursul celui mai iubit fiu cam jumatate din “membrii” PMP inchiriati au disparut subit din sala, asa se intampla cand platesti inainte ca la curve, Onaca Dorel stie mai bine “de ce”.
O remarca de final pentru Ponta Viorel Victor care vazandu-l pe Basescu, si-a adus aminte de vremurile bune din campanie si a simtit nevoia sa dea si el din gura la Ghita TV

“Lucrurile mergeau rău când nici eu, nici serviciile nu mai aveam încredere în colaborarea cu președintele Traian Băsescu, care făcea campanie pentru Elena Udrea. Am prezentat o atmosferă din interiorul CSAT, care a existat pe finalul mandatului lui Traian Băsescu. “
Un asemenea porumbel doar lui ponta ii putea scapa. De unde stia ca servicile nu mai aveau incredere in Basescu, de la Maior cumva ? Parerea mea e ca dottore sa nu se grabeasca ca fata mare la maritat, nepatrunse pot fi surprizele DNA-ului in ancheta “Udrea-Cocos”, Coldea stie de ce.
PS
Esential de citit cu atentie BRD, Udrea, SRI-DNA, secrete supărătoare chiar daca Tolontan, asa cum ne-a obisnuit, sare din schema un nume : Basescu.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2564
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Băsescu apărându-și moștenirea la Congresul PMP – (jenesuispasudrea‬) Empty BRD, Udrea, SRI-DNA, secrete supărătoare

Mesaj  Admin Lun Feb 09, 2015 7:17 am

Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2564
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum