SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dottore a anuntat noua coalitie Grivco : PSD & partidele inexistente . Aceasta se va numi “Noua securitate din jurul lui Victor Ponta”

In jos

Dottore a anuntat noua coalitie Grivco : PSD & partidele inexistente . Aceasta se va numi “Noua securitate din jurul lui Victor Ponta” Empty Dottore a anuntat noua coalitie Grivco : PSD & partidele inexistente . Aceasta se va numi “Noua securitate din jurul lui Victor Ponta”

Mesaj  Admin Lun Oct 27, 2014 3:29 am

Dottore a anuntat noua coalitie Grivco : PSD & partidele inexistente . Aceasta se va numi “Noua securitate din jurul lui Victor Ponta”
http://politicata.wordpress.com/2014/10/27/dottore-a-anuntat-noua-coalitie-grivco-a-psd-cu-partidele-inexistente-aceasta-se-va-numi-noua-securitate-din-jurul-lui-victor-ponta/
&
https://sites.google.com/site/halucinationnoapteamintii/dottore-a-anuntat-noua-coalitie-grivco-psd-partidele-inexistente-aceasta-se-va-numi-noua-securitate-din-jurul-lui-victor-ponta
Victor Ponta a declinat aseara invitatia la TVR, unde trebuia sa apara cu Iohannis, si a preferat sa mearga la Antena 3, la o “promovare electorala” cu un angajat amabilo-slugarnic care ii zambea gales. Acolo, dottore a anuntat fara absolut nici o greata

… imediat dupa primul tur, vom face un acord de guvernarecare va spune foarte clar ca noul guvern, de fapt, noul prim-ministru va fi desemnat prin acordul tuturor partidelor, PSD, PC, UNPR, UDMR, PLR, si noul guvern va avea in compozitia sa, cu functii de ministri, secretari de stat, reprezentantii acestor partide
Deci sa-i luam bob cu bou.
Despre PSD cred ca se pronunta DNA destul de des si de precis in ultima vreme.
PC si UNPR nu exista . Nici un sondaj nu are tupeul sa ii numere separat, niciodata nu au trecut de 2% . Primul e doar un partid al Grivco TV, al doilea e tomberonul apevist in care aduna PSD orice traseist de vanzare.
PLR lui Tariceanu, despre care juristul Ponta face vorbire, e un caz mai special deoarece nici macar nu exista din punct de vedere juridic. Habar nu am cum si cu cine va semna dottore un protocol, poate cu persoana fizica Calin Anton ? Cum de asemenea nu e clar din ce pozitie vor intra in guvern domnii Chitoiu & Co, de penali aparati de Parlament, de exemplu ?
Cat despre UDMR, aceasta uniune culturala care nici macar nu e partid politic ( cercetati-le statutul ) aici e o paine de mancat pentru PSD. Cele 4-5 procente de electorat disciplinat ar fi capabile sa il faca presedinte pe cel care inchide ochii de vreo doi ani incoace la orice magarie se comite in Tinutul Secuiesc.
Cam acesta ar fi noul USL anuntat de dottore aseara. Tot la Grivco, fireste.
Sau poate, cine stie, se trezesc cele cateva milioane care pana una-alta sunt in hibernare si stopeaza ascensiunea acestui impostor penal. Dar nu cred.
PS
Ce e cu gasca de securisti din titlu ? A explicat acelasi salariat.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2564
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum