SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jurnalui candidatului care a pierdut alegerile (pamflet)

In jos

Jurnalui candidatului care a pierdut alegerile (pamflet) Empty Jurnalui candidatului care a pierdut alegerile (pamflet)

Mesaj  MIHAI BELTECHI Vin Noi 21, 2014 11:48 am

Ora 7,00. Trebuie sa ies la vot, desi e clar ca Mutul n-are cum sa ma cafteasca bata.

Ora 7,30. SMS de la cretinul de Craisor: “Felicitari, d-le Presedinte! Mi se sopteste in perfuzie ca suntem deja Presedinti!!!”.

Ora 8.00. Imi vine in minte o fraza mai veche de-a mea: Omul e o trestie ganditoare! S-o notez undeva rapid, sa nu mi-o fure cine stie ce hotzoman…

Ora 8,11. Am castigaaaaaat!!! L-am invins pe Mut cu 52-48, spun sondajele. Frate, o sa-l trimit pe Mut la taiat de stuf, o sa re-orientez in sfarsit Romania catre prietenii nostri adevarati- Rusia si China! Sunt fericit va pup si ne vedem la nationalizare !


Ora 9,00. Dragnea a terminat de lustruit pantofii si-mi spune ca putem merge la vot. Are la el un bax intreg de voturi, in caz ca nu-mi iese din prima. Ma intreaba daca sa dea Ordinul pentru Planul A. Ii spun ca inca nu e cazul si ca se poate ridica din genunchi.

Ora 9,30. M-am votat. Cum spuneam in viata mea anterioara Ein Mann, ein Wort!. Imi promisesem sa ma votez si iata, sunt om de cuvant, nu cum delireaza canaliile.

Ora 9,40. Ploua. Noroc ca sunt acoperit.

Ora 10,09. Parca vad ca cei din Diaspora iar o sa faca scandal. Parca-mi si pare rau ca Partidul nu mi-a aprobat propunerea mea de a proceda ca Celalalt. Vrei sa parasesti incinta Patriei? Foarte bine! Treci pe la casierie, baga 20 k euro si esti liber! Acu- e prea tarziu…

Ora 12,00. Am castigat! L-am invins pe Mut poate nu chiar cu 52-48, dar sigur cu 51-49. O sa-l trimit la taiat stuf in Delta sa se invete minte, dar o sa il tratez totusi cu respect. Am vrut sa cobor taxele si impozitele, dar m-au sunat de la FMI si mi-au spus ca nu-i voie si ca imi trag una peste degete daca ma prind ca umblu la fiscalitate. Pana la urma, stii ce? Ia ma-i da-i in ….mea!

Ora 13,00. Ce ciudat… Cand sa intru in sediul de campanie, era sa fac microfonie. A trebuit sa-l tin mai departe pe Dragnea, care incepuse sa tiuie…

Ora 14,28. Daca sunt reincarnarea lui Stefan cel Mare???

Ora 15,00. Sunt in fata Mutului, imi spun 3 firme de sondare. Difera doar procentele. Un dobitoc incerca sa-mi spuna ca am doar 2% avans, noroc ca i-a corectat Dragnea greselile si i-a spus sa astepte vreo 85 de ani achitarea facturii. Imediat omul a recunoscut ca a calculat prost si ca in realitate conduc cu 25%. Asta inseamna buna credinta!

Ora 16,08. Nu trebuia sa ma cert aseara cu Daciana, ca de unde scot banii ca sa acopar promisiunile electorale. A trebuit sa-i spun adevarul: o sa micsoram la anul taxele si impozitele, doar ca va fi o micsorare negativa de vreo 50%. N-a inteles, ca a facut Dreptul nu Economia, hahaha….

Ora 17,00. Vad ca tot mai multi ghertoi ies la vot. I-am spus lui Dragnea ca sunt PREA multi. A zis sa trecem la planul B, insa nu-mi mai amintesc care e ala si nu vreau sa autorizez cine stie ce atac kamikaze. I-am spus ca nu.

Ora 18,11. Ma suna ala de la INS, ca daca ma poate ajuta cu ceva. N-am mai vazut frate atata impertinenta…Cand i-am spus sa-mi scoata o crestere economica pe trimestrul trei de 20-25% a zis ca e vezi Doamne e cam mult si ca de la o scadere economica poate face sa fie crestere, dar mai modesta. I-am respins apelul, da-l in marja de eroare pe lingau!

Ora 19,07. Ceva ciudat se intampla. Premierul chinez nu-mi raspunde la telefon. Voiam sa-l rog sa scoata la vot vreo 5 milioane de chinezi ca le dau eu cetatenie romana dupa aia…

Ora 20,00. Hopaaaa…Serviciile ca cica ar fi mai bine pentru Tara sa recunosc ca sunt invins. Ce invins, frate, intreb. Voi nu va uitati la RTV si la Antena3 sa vedeti ca bat detasat? Nu Maior ar trebui sa-l cheme pe ala ci Plotonier! (de notat asta…)

Ora 21,01. Mai bine nu candidam si-mi luam alea 8 doctorate care zac in dormitor prin sertare, alaturi de lucrarile originale.

Ora 22,00. Cred ca am sa abdic. Desi tara ma vrea Rege, BEC nu vrea sa confirme rezultatele REALE ale votului. Chiar, unde se duc presedintii cand se duc? Domnule Iohannis, stiti ca eu v-am respectat intotdeauna. Dragnea m-a facut sa…

sursa
http://hymerion.ro/2014/11/18/jurnalui-candidatului-care-pierdut-alegerile-pamflet.html
MIHAI BELTECHI
MIHAI BELTECHI

Mesaje : 136
Data de înscriere : 22/08/2014

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum