SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai dă-o in BICA mea de treabă , Băsescule Traian

In jos

Mai dă-o in BICA mea de treabă , Băsescule Traian Empty Mai dă-o in BICA mea de treabă , Băsescule Traian

Mesaj  Admin Dum Noi 23, 2014 11:37 pm

https://sites.google.com/site/mementoporciusubibebeubipatria/mai-da-o-in-bica-mea-de-treaba-basescule-traian
Mai dă-o in BICA mea de treabă , Băsescule Traian Slide1
Până mai ieri Băsescu știe_tot părea stăpînul absolut al informațiilor sensibile și se comporta aidoma unui dirijor de geniu sub a cărui baghetă SERVICIILE SECRETE interpretau cu virtuozitate melodia de mai jos :
SERVICIILE SECRETE SCLAVII SAU STAPINII POLITICIENILOR ?
Cu putin timp in urma a izbucnit scandalul celor trei orfeline - Udrea, Bica si o altă rapandulă a cărui nume nu îl rețin - plecate la Paris pentru a-și cumpăra vibratoare de la magazine ce se aflau pe lichidare de stoc - care , să vezi drăcia dracului - fură urmărite de servicii - va fi fost agentul sicret TACHE , va fi fost agentul sicret TICĂ ( știți domniile voastre zicerea :„Când fu Tache, nu fu TiCĂ , Când fu Tache și fu TiCĂ nu FUTUȘ (i) la găurică ) ? FU TARE furios baștanul de la Cotroceni și zicea că musai a doua zi va chema serviile la raport să facă sluj și aport .Zis și făcut, le-o fi chemat , nu le-o fi chemat , habar n-am , mie nu mi s-a raportat.Lăsînd însă gluma la o parte, extraperipulifantasticele servicii sicrete știau (nu știau ) ? despre minunatele aventuri ale Alinuței BiCA (ce ne-arată păsărica ) în țara MINUNILOR și a minunatelor retrocedări ? MERJEM MAI DEPARTE și întrebăm (ce pula mea, vrem să știm ) extraperipulifantasticele servicii sicrete au raportat (nu au raportat ?) ciclopului mânios de la Cotroceni că Alinuța Bica e coruptă înclusiv în găoaza curului , că a pus cu eficiență maximă umărul ei gingaș de putoare la succesul unui tun de fă 60 milioane de coco dat de băieții deștepți statului emasculat și că un anume COCOȘ , profitînd de faptul că a lui GĂINĂ ce cotcodăcea pe gardul Cotrocenilor e surdă -toacă a cântat triumfător : CUCURIGU BOIERI MARI , AM PUNGUȚA CU MULȚI BANI (fo zece milioane de coco) . Dacă extraperipulifantasticele servicii sicrete știau din 2011 de mișmașurile găștii Bica-Cocoș -Stelu și nu i-au raportat asta stăpînului inelelor înseamnă că Băsescu a fost jucat în foi de viță de mult lăudatele servicii iar dacă Băsescu a fost informat, mă întreb și vă întreb de ce a acceptat să semneze decretul de numire a pizdulicii nesătule Bica în fruntea DICOT ? Dar suava , angelica Udrea care mai ieri îl cocoșea pe infamul Cocoș (și nu numai ) ce rol a jucat ( joacă) în această chiloțăreală cu curve, samsari de terenuri și șpioni ?
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2564
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mai dă-o in BICA mea de treabă , Băsescule Traian Empty BICA

Mesaj  Admin Dum Noi 23, 2014 11:39 pm

http://www.curentul.info/bref-tia-serbanescu
CCR a validat mandatul prezidențial al dlui Iohannis într-o scurtă ceremonie la care a participat și președintele Băsescu. Pentru o lună avem doi președinți și amândoi sunt de dreapta. Super! Între doi nu te umpli de noroi. Cu condiția să nu plouă. Printre picături dl. Iohannis a ținut să precizeze rar și apăsat: „voi fi președintele care voi respecta constituția în litera și în spiritul ei”. În spiritul său, dl. Băsescu a replicat că „în societate și în mass media există întotdeauna germenii pasului înapoi și uneori trebuie să forțezi limitele constituției pentru a te opune”. Mai ales când germenii nu respectă nicio lege. În fine, totul e bine când se termină cu bine. Premierul Ponta a lipsit de la eveniment întrucât plecase în concediu spre a-și consola familia ”care suferă mai mult decât mine”. Nici când e la pământ, Ponta nu se dezminte și minte: era cu Ghiță în Dubai unde au fost fotografiați într-un club de noapte. Când apar fotografii cu politicieni în străinătate, e semn rău. Iar când ești pozat cu Ghiță e clar că vine Ignatul. PSD nu și-a grațiat niciodată învinșii. Așa că pe Ponta nu-l așteaptă nimic bun de sărbători: or să-l facă tobă și caltaboși. Tot astfel, fotografiile de la Paris ale dnelor Alina Bica, șefa DIICOT, Elena Udrea, șefa PMP și avocata Topoliceanu, făcute în februarie și apărute (deloc întâmplător) în campania electorală, n-au prevestit nimic bun pentru cele trei grații: una a ajuns după gratii. Și tocmai șefa DIICOT, cea care lupta cu crima organizată. E ceva, nu? Șefa DIICOT să ajungă la zdup. De unde se vede că nimeni nu e mai presus de corupție. Dna Bica e acuzată (de DNA) că în 2011 fiind secretar de stat la min. Justiției și membru în Comisia pentru despăgubiri a Agenției pentru restituirea proprietăților, a susținut și aprobat un raport de supraevaluare a terenului obținut de omul de afaceri Gh. Stelian prin cumpărare de drepturi litigioase de la foștii proprietari. Stelian a primit astfel cu 60 de mil. euro mai mult. Stelu (cum i se zice în branșă) e un profesionist al îmbogățirii prin restituiri cu dedicație – și bun prieten cu Dorin Cocoș care a primit și el 10 mil. euro pentru intervenția la ANRP. Adică la Bica. Asta și explică prietenia dezinteresată a dnei Udrea cu Bica: Alina a primit un teren la Snagov pentru gestul său. Cum a ajuns Bica șefă la DIICOT, rămâne un mister transpartinic. Cert este că Bica a simțit ceva când i-au apărut pozele de la Paris: „ce, am apărut trăgând pe nas? Cum am apărut?” Cum a apărut, așa a și dispărut. N-a tras pe nas, a tras statul în piept. Aerobica e primul caz răsunător de claustrare – după alegerea lui Klaus Iohannis. Așadar, tranziția de la un președinte la celălalt o face DNA. Păzea!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2564
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum