SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PREŞEDINTELE CĂPŞUNARILOR

In jos

PREŞEDINTELE CĂPŞUNARILOR Empty PREŞEDINTELE CĂPŞUNARILOR

Mesaj  QUASIMODO Lun Noi 24, 2014 1:21 pm

Corneliu Vadim Tudor

Germania şi Ungaria l-au impus în fruntea României pe Florin Salam de Sibiu...

Dar ştiu că s-au răzbunat căpşunarii pe noi! ,,Ne-aţi gonit din ţară? Lasă că v-o plătim noi!". Şi ne-au plătit-o. Pentru toate umilinţele pe care le îndură ei, de ani de zile, spălîndu-i Europei oala de noapte. Pentru copiii şi părinţii rămaşi acasă, cu ochii în soare şi cu palma întinsă. Pentru dezrădăcinarea istorică a milioane şi milioane de oameni.

Am auzit că mulţi români din diaspora i-au ameninţat, telefonic, pe cei rămaşi acasă: ,,Dacă nu votaţi cum vă spunem noi, nu vă mai trimitem un ban!". Oho, ce şantaj!
Am bănuiala că ideea asta ticăloasă le-a fost dată de manipulatoarea lor absolută, nepoata autopsierului de la Morga din Iaşi, Alina Mungiu-Pippidi. O premieră în Istoria şantajului mondial. Şi bieţii oameni s-au supus. Le va fi mai bine căpşunarilor şi rubedeniilor rămase în ţară cu Dosia, zi de zi, revărsîndu-şi şuncile prin ecranul televizorului? Fiindcă imposibila muiere cu 3 guşi (plus Cozmin Guşă, a 4-a!) va fi persoana prin care retardatul neamţ o să comunice cu românii, asta au început să priceapă şi cei mai fanatici feisbucişti. Individul n-are echipă, asta e clar. Încropeşte acum, pe picior, de pe o zi pe alta, din zdrenţele CDR, ale anilor '90. Regimul Ţapului - fără Ţapul.

Bine fac acele posturi de televiziune care focalizează figurile băsiste prezente la Curtea Constituţională, atunci cînd un handicapat (cu certificat!), Augustin Zegrean, n-a fost capabil să citească 4-5 propoziţii, de idiot ce e, şi i-a dat certificatul unui alt handicapat. Acesta a fost nu un duş rece, ci un duş cu acid sulfuric. Reamintim: Vasile Blaga, Gh. Flutur, Gh. Falcă şi alţi penali băsişti. Dintre aşa-zişii liberali se ţinea scai de Mălai Mare sas, un alt sas, la fel de penal şi el: Eduard Helvig. Pat şi Patachon. Sau Stan şi Bran. Ăştia vor să reformeze România! S-o scape de ciocoi! Adică de ei înşişi.

Atît de slabi de minte au fost cei care s-au bătut cu Poliţia în Italia, Franţa, Spania şi prin alte zone ale Europei? Au luat gaze lacrimogene-n ochi pentru Alina Mungiu-Pippidi şi Monica Macovei? A meritat? Nu ştiu cine le-a băgat în cap că, în felul acesta, îşi vor lua ţara înapoi (?!). Doamne, dar e ridicol! De la cine şi-o vor lua ei înapoi? De la Buldogul Vasilică? De la cei care i-au alungat pe ei din ţară? Aceasta a fost Revoluţia Votului Contra României.

Aţi plecat din ţară, dragi compatrioţi, ca să supravieţuiţi - voi şi familiile voastre. La dreptul la liberă circulaţie şi la muncă în spaţiul comunitar am contribuit şi eu, din plin: toate documentele necesare aderării la Uniunea Europeană n-au fost doar contrasemnate de mine, ca şef de partid şi vicepreşedinte al Senatului României, ci şi scrise de mine! Asta o ştiu, bine, şi Ion Iliescu, şi Mugur Isărescu, şi alţii. Era nevoie de consensul clasei politice, iar eu am asigurat acest consens. Astăzi, e pentru prima oară cînd am regrete. Ce am vrut noi - generaţia politicienilor Adrian Păunescu, Mihai Ungheanu, Răzvan Theodorescu ş.a. - şi ce a ieşit! A ieşit un copil monstruos! Un avorton în spirt, ca organul lui Terente. Fiindcă asta e impunerea, de către Germania şi Ungaria, cu mîna căpşunarilor, a unui individ sinistru la conducerea Statului Român. Această caricatură care se crede statuie din timpul vieţii nu este, nu are cum să fie preşedintele tuturor românilor. El, cel mult, poate fi preşedintele celor care l-au votat, prin iuţeală de mînă şi alba-neagra cu ştampilele: căpşunarii. Apropo, copiii vînduţi de el prin lumea largă, l-or fi votat? Eu cred că nu, fiindcă acei copii nu mai trăiesc de mult. Şi încă ceva: pokerist înverşunat, prevăd că acest minoritar lacom de bani nemunciţi o să joace la poker, într-o noapte nebună, România - şi o va pierde.

CORNELIU VADIM TUDOR
Duminică, 23 noiembrie 2014

QUASIMODO

Mesaje : 71
Data de înscriere : 15/02/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum