SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Obsesia minților scurte pentru rochii lungi

In jos

Obsesia minților scurte pentru rochii lungi Empty Obsesia minților scurte pentru rochii lungi

Mesaj  Admin Mar Dec 23, 2014 2:04 pm

Obsesia minților scurte pentru rochii lungi
Opinii - www.mantzy.ro
(citeste alte articole de acelasi autor »)

S-a oripilat o țară întreagă la comanda maimuțoiului de Badea: cum, dom'le, să vină prima doamnă în rochiță înflorată și DEASUPRA DE GENUNCHI la ceremonia de învestire? Dar ce, nu știe de dress code? Nu realizează că e nevasta președintelui României? În primul rând, să facem o precizare de bun-simț: într-o țară normală la cap, ținuta morală ar fi mult mai importantă decât cea vestimentară. De pildă, dacă Mircea Badea ar angaja un stilist care să-i asorteze ținuta vestimentară cu cea morală, ar umbla doar într-o pereche de chiloți cu pete maro. Și chiloții nici măcar nu ar fi unde stau ei de obicei, pe om, ci pe cap. Și cum, un astfel de om poate să-și dea cu părerea despre o profesoară pe treaba ei? În România, da.

Acum, trebuie să recunosc că doamna Iohannis a fost o prezența un pic ruptă de peisaj la ceremonie. Rochița aceea lejeră comparată cu ținutele scrobite și sobre ale celor doi președinți și chiar a Mariei Băsescu a fost ceva cu totul deosebit. Dar, cum pe mine mă doare-n paișpe de etichetă, mi-a plăcut. Mi s-a părut că așa s-ar fi îmbrăcat o tipă relaxată care vrea să fie ea însăși în orice împrejurare. Indecență? O, Doamne, ce țară de curve moraliste! Existau vremuri în care să-ți arăți glezna trecea drept indecent. În alte culturi și/sau religii femeilor nu li se permite să-și arate nici măcar fețele. Ce ziceți? Vi se par lucruri normale? Vă rușinați când vedeți genunchi și picioare frumoase, papagalilor? Vaaai, săracii, ce sensibili sunt ei! Dar că l-ați văzut ani la rând la pupitrul de președinte pe un criminal ca Iliescu, de asta nu v-a fost rușine, a? Sau că un hoț dovedit ca Ponta vă e prim-ministru, de râde o Europă întreagă de noi? Asta e OK? Că trăim în țara în care doctorii, profesorii, polițiștii și preoții trăiesc din șpăgi, din cauza asta nu vă înroșiți? Genunchii unei femei frumoase erau problema noastră?

Din partea mea, Klaus și Carmen pot să facă și nudism la Cotroceni. Nu e treaba mea. Iar dacă făcând asta vor reuși să schimbe ceva în țara asta defectă, dar altfel nemaipomenit de ipocrită, voi face și eu nudism zilnic la serviciu, în semn de respect.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2562
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum