SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Capul plecat , sabia nu-l taie , pe cioban când plouă ,îl udă la coaie

In jos

Capul plecat , sabia nu-l taie , pe cioban când plouă ,îl udă la coaie Empty Capul plecat , sabia nu-l taie , pe cioban când plouă ,îl udă la coaie

Mesaj  Admin Sam Ian 31, 2015 10:18 am

Capul plecat , sabia nu-l taie , pe cioban când plouă ,îl udă la coaie 8547269963_26a256bffc_o
În ţara unde-s nalţi stejarii
şi unde turma o conduc
astăzi măgarii, nu ciobanii ,
curvele ne halesc bani ,
apoi legi ne dau golanii.
Este insa adevarat
capul ce se pleaca ,
sabia nu-l taie ,
pe cioban când plouă
îl udă la coaie –
din ciclul hai să parlim discuţii , yo cu mine
Îmi e aşa o greaţă de toţi şi de toate , în România gri şi fără nici o speranţă blogurile deja au devenit o povară , o risipire inutilă .Am evitat să scriu despre glorioasa aniversare a momentului în care bravul nostrum preşedinte – jucător ne-a pricopsit cu un premier mitoman şi plagiator , totul întru Gloria şi mai binele de mâine a României . M-am răzgîndit după ce am conştientizat că Întîmplător , ne merge bine  deoarece “La un an de la instalare, premierul Victor Ponta si guvernul sau se mentin la cote de incredere foarte bune desi performantele sale economice sunt modeste, planul de guvernare lipseste, putinele masuri sunt adoptate haotic, liberalii afla deseori de la TV despre intentiile primului-ministru, nepotismul a devenit politica de stat, PSD si PNL sustin public politicieni acuzati de coruptie in loc sa se delimiteze de ei si cu toate acestea opinia publica le acorda credit masiv. Vi se pare putin lucru? Aruncati o privire in Franta pentru a vedea cum se poate prabusi in cateva luni increderea unor politicieni.  Pentru mult mai mult, liderii USL sunt bine-merci dupa un an. De ce unii platesc iar altii nu? Aceasta este, de fapt, o  mare  realizare a premierului Victor Ponta.Guverneaza prost, dar sta bine…..” cum scrie Dan Tapalabă  pe Hotnews în “Cea mai mare realizare a guvernului “ . La ceas aniversar, guvernul von Ponthausen se poate mândri : Mii de angajati ai companiilor Oltchim, Hidroelectrica si Mechel se asteapta ca in orice clipa sa fie dati afara
http://www.wall-street.ro/articol/Companii/145772/disponibilizari-la-orizont-ce-optiuni-au-angajatii-de-la-oltchim-mechel-si-hidroelectrica.html  , onor guvernoiu a închis cele patru termocentrale ale Complexului Energetic Oltenia trimițând 15.000 de angajați în concediu forțat două săptămâni , preţurile cresc exploziv, inflaţia ne bate la uşă, viitoarele împrumuturi din partea FMI sunt sub semnul întrebării .

Traian Băsescu ne spune la ceas de seară basmul cu asigurarea macrostabilităţii economice şi în intimidate îşi muşcă pumnii de necaz deoarece a fost împins în plan secund, fără nici o influienţă politică reală asupra parlamentului şi partidelor politice, opoziţia la guvernarea uslinoasă e ca o oaie ce suferă de sindromul vacii nebune, soţietate ţivilă e admirabilă , sublimă chiar dar lipseşte cu desăvîrşire .Toate acestea fac din von  Ponthausen cel mai puternic om din România , acesta  îşi pune amprenta asupra întregii Românii, astfel că putem vorbi de un regim Ponta , regim ce il plagiază cu talent şi real success pe cel al lui Putin.

PS Poporul si conducatorii se merita unii pe altii. Ce poate fi mai reprezentativ pt romani decit Ponta: plagiator, mincinos, smecher, Căcărău : chiulangiu, dublu repetent, cv de pierde-vara si felix -Voiculescu: turnator la secu cu acte in regula si cercetat penal, Blaga ,perversul Blaga în pat cu dujmanul , Olteanu –inghititorul de broscoi, Berbecali, mulgătorul de berbeci, etţetera, ce peana mea…. Să trăim bine , să bem şampanie şi să halim caviar prin reprezentanţii aleşi, care ne merită şi pe care îi merităm .
Mihai Beltechi
10 mai 2013
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2564
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum