SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Herr President K.W.Iohannis, eu nu v-am votat ca sa frecati Duda

In jos

Herr President K.W.Iohannis, eu nu v-am votat ca sa frecati Duda Empty Herr President K.W.Iohannis, eu nu v-am votat ca sa frecati Duda

Mesaj  VIO_ANA Joi Mar 26, 2015 6:48 am

http://gerula.wblog.ro/2015/03/26/herr-president-k-w-iohannis-eu-nu-v-am-votat-ca-sa-frecati-duda/
&
https://politicata.wordpress.com/2015/03/26/herr-president-k-w-iohannis-eu-nu-v-am-votat-ca-sa-frecati-duda/

In ordine cronologica , ieri dupa ce Senatul a comis doua fapte de o gravitate maxima, obstructionarea Justitiei si incalcarea Constitutiei, au iesit cu comunicate de dezaprobare : ambasada Regatului Unit al Marii Britanii, ambasada Statelor Unite ale Americii si ambasada Olandei. Dupa care, presedintele Romaniei, garant al Constitutiei, s-a multumit sa afiseze un comunicat pe Facebook , comunicat care nici macar nu se regaseste pe situl Presedintiei.
Dar am putut vedea la prima ora imagini de la dineul principesei Margareta care implinea o varsta.
Tara nu se conduce de pe Facebook, d-le K.W.Iohannis, intre mousse-ul de somon cu avocado si tortul de fructe. Situl presedintiei nu sufla o vorba, sunteti presedinte sau user facebook ?
Aveti un Senat in frunte cu un presedinte penal, senat care ieri a incalcat grav Constitutia si mai aveti o majoritate penala care obstructioneaza Justitia de dragul unui prim-ministru fricos si la fel de penal, chestiile acestea nu se rezolva pe Facebook, oricat de mult bun simt ati avea si am avea.
In timp ce stati deoparte, mass-media aservita PSD nu scoate o vorba ba chiar ataca la fel ca in campania electorala, penalii si traseistii din Parlament zburda linistiti si Romania a ajuns pe toate agentiile de stiri ca “tara cea mai corupta ”
Sa zicem ca ati pus punct dar dati-ne un semn cand va decideti sa o luati de la capat. Poate chiar azi.
PS
Sterg fara mila comentariile oricarui imbecil caruia ii trece prin creieras ca am simpatii basiste.
VIO_ANA
VIO_ANA

Mesaje : 135
Data de înscriere : 01/06/2013

Sus In jos

Herr President K.W.Iohannis, eu nu v-am votat ca sa frecati Duda Empty Dovada zdrobitoare că Tăriceanu va face pușcărie pentru abuz în funcție:

Mesaj  VIO_ANA Joi Mar 26, 2015 6:57 am

Dovada zdrobitoare că Tăriceanu va face pușcărie pentru abuz în funcție: altor trei senatori le-a fost ridicată imunitatea cu mai puține voturi decât în cazul lui Șova!
Deci, în cazul Andronescu au fost suficiente 72 de voturi pentru ridicarea imunității, iar în cazurile Ariton și Miky Șpagă au fost de ajuns 77, dar în cazul Șova nu sunt suficiente 79, trebuie 85!
Rezultatul votului pentru ridicarea imunității, în 4 cazuri:
Senator ………………………………… Pentru … Contra … Nule ….. Verdict
Ecaterina Andronescu (PSD) …… 72 ………. 62 ……… 1 ……….. DA
Șerban Mihăilescu (UNPR) ……… 77 ………. 51 ………. 1 ………. DA
Ion Ariton (PDL) ……………………… 77 ………. 52 ………. 8 ………. DA
Dan Șova (PSD) …………………….. 79 ………. 67 ………. 5 ………. NU

Sursa: www.facebook.com
VIO_ANA
VIO_ANA

Mesaje : 135
Data de înscriere : 01/06/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum