SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ponta, guvernam si noi ceva ? Ce PLM , ce PLM...

In jos

Ponta, guvernam si noi ceva ? Ce PLM , ce PLM... Empty Ponta, guvernam si noi ceva ? Ce PLM , ce PLM...

Mesaj  Admin Mier Oct 01, 2014 11:59 am

Ancheta în dosarul Microsoft – unde 40% din valoarea contractului (un miliard de dolari) s-a dus în șpăgi – ia amploare. Cum totul a început în timpul domniei lui Năstase (ușor de recunoscut după procent), evident că în capul listei a apărut și numele său. Imediat a apărut și numele lui Ponta și chiar și Dorin Cocoș, soțul, pe atunci, al dnei Udrea. Era perioada în care cuplul Daciana Sârbu – Victor Ponta (căsătorit cu altcineva) petrecea seri romantice cu perechea Udrea-Cocoș. Despre Cocoș se spune că împărțea șpaga – făcându-și parte. S-ar putea ca gențile dnei Udrea să aibă urme de Microsoft. Multă lume s-a îmbogățit din contractul ăsta. Tot anturajul lui Năstase în frunte cu celebrul Bittner și melomanul Remus Truică. Marea întrebare e însă dacă se pot recupera banii. Poate că le dă FBI de urmă că la noi cu recuperările merge mai greu. Nimeni nu dă înapoi. Toți iau înainte. Citat în dosar de un martor, premierul Ponta n-a rezistat vechiului său obicei de a acuza o comandă politică: „s-a dat ordin pe unitate să fiu și eu acolo”. S-a grăbit să anticipeze un ordin care n-a fost dat. DNA a confirmat că Ponta n-are nicio calitate în acest dosar. În general, n-are nicio calitate. Înainte de a se disculpa la televizor, premierul tocmai făcuse o rectificare bugetară unde împărțise atât de bine surplusul (1,1%) de încasări încât a miluit toate ministerele și primăriile. A făcut cinste înainte de alegeri. Doar investițiile au dispărut. Cu autostrăzi cu tot. Acum dnii Rus și Ponta ne-au informat că nu mai facem autostrăzi – că până acum am făcut de ne-am omorât! - ci „drumuri expres”. Asta da, rectificare negativă! Unde sunt promisiunile lui Ponta că face 1000 de km de autostrăzi? S-au dus! Unde e harta cea frumos colorată prezentată de Șova în Parlament, cu zeci de autostrăzi care brăzdau țara? A pierit. Una din autostrăzi trecea atunci pe la poarta dlui Dragnea, la Alexandria. Doar el e farul din Alexandria al PSD. Iar la dimensiunile domeniului Dragnea chiar se impunea o autostradă întrucât el se întinde pe câteva străzi. Acolo s-a filmat recent clipul unui cântăreț alături de care apare iubita acestuia, adică fiica vicepremierului Dragnea, și o parte din proprietate. Căci n-o cuprinde toată niciun cântec. Bocete în ACL: Înalta Curte a admis recursul ANI în procesul lui Iohannis (de incompatibilitate) și urmează să stabilească un termen. Imperturbabilul Iohannis a declarat: „candidatura mea e definitivă”. Mai bine era inatacabilă. Dar de, la noi nici boii nu trag. Stau și cugetă. „Cred că cunosc jumătate din populația României!” a zis Ponta. Mă rog, cealaltă jumătate îl cunoaște pe el. Și nu e deloc bucuroasă de cunoștință. Tot încearcă, săraca, să-l evite.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2564
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum