SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Inca nu l-a luat dracu , iaca -ia , hop si ciutacu HALIND TONE DE CACAT IN CINSTEA LUI arahat

In jos

Inca nu l-a luat dracu , iaca -ia , hop si ciutacu HALIND TONE DE CACAT IN CINSTEA LUI arahat  Empty Inca nu l-a luat dracu , iaca -ia , hop si ciutacu HALIND TONE DE CACAT IN CINSTEA LUI arahat

Mesaj  ce e val ca valul trece Mar Dec 16, 2014 11:24 pm

Arafate, pleaca, bre, lasa-i in durerea lor!
http://www.ciutacu.ro/articol/arafate-pleaca-bre-lasa-i-in-durerea-lor/
Hai ca m-am enervat cu isteria asta anti-Aarafat. Si o s-o iau metodic.
– Eu sunt unul dintre cei, putini, care, chiar si in varful popularitatii sale, s-au pisat impotriva vantului si au sustinul apasat ca nu trebuie mitizat.
– Eu sunt cel care s-a declarat public deranjat de incercarea de sacralizare a personajului (impreuna cu Isarescu) si de apetenta lui pentru vedetism.
– Eu sunt cel care, vesnic, a gasit pete-n soare unui, totusi, creator de sistem functional din nimic, cu mentionarea obsesiva a distrugerii in paralel a Ambulantei (altfel, oricum un serviciu public mort)
– Eu sunt cel care a subliniat ca serviciul privat SMURD, ONG de utilitate publica, s-a dezvoltat (mai ales) cu finantarea statului.
El stie pozitia mea publica la adresa lui si-l deranjeaza. Ne cunoastem, stie si ca-s amic (mult dupa ce-mi exprimasem public opiniile) cu unul dintre inamicii lui traditionali, dar n-a incercat niciodata sa ne apropiem ori sa-mi cenzureze spusele.
Cu toata respingerea magnetica polara dintre noi, l-am cautat, pe meserie, de doua ori in viata. Prima data, la rugamintea sotiei unui coleg, sa-i gasesc pilitorul intoxicat cu gaze si disparut cu salvarea in coma alcoolica. A doua, intr-o incercare disperata de a-mi gasi, la multe ore dupa, o ruda decedata subit in tragicul dement al Bucurestilor. De fiecare data, a raspuns din prima, s-a comportat impecabil, a raportat militareste si inginereste si n-a batut nici un apropo.
Astazi, Raed e, dupa oribilul accident de pe Siutghiol, tinta piept nr. 1. I se reproseaza totul, de parca el i-ar fi inecat pe nefericiti ca pe puii nedoriti de pisic. Cred ca unele dintre acuze, nici pe departe toate, au justificarea lor. In locul lui, as pleca scurt. Pentru ca se incheie o epoca. Dar, cum nu sunt in locul lui, nu pot sa nu vad – si sa nu strig! – ca toata aceasta campanie scelerata impotriva lui e ultima si cea mai hidoasa uman zvarcolire de razbunare a hydrei basiste. Si mi-e scarba, imi vine sa vars…
ce e val ca valul trece
ce e val ca valul trece

Mesaje : 67
Data de înscriere : 21/05/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum