SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

MALADII & curve in balarii

In jos

MALADII & curve in balarii Empty MALADII & curve in balarii

Mesaj  Admin Dum Oct 19, 2014 10:00 am

Au trecut două săptămâni de campanie și dacă n-ar fi fost dezvăluirea dlui Băsescu despre candidatul acoperit și DNA care a atacat în forță mafia retrocedărilor de păduri și rețeaua corupției din contractele Microsoft și EADS, am fi avut cea mai anostă campanie electorală, cu cei mai nepregătiți candidați. DNA chiar ar merita încă un mandat pentru a defrișa cât de cât mafiile care parazitează țara și căreia i-au răpit, în 25 de ani (cu antecedente în regimul trecut) sute de miliarde de euro. E greu de imaginat care ar fi fost viața României dacă acești bani ar fi fost utilizați cu folos. În fine, mai bine mai târziu decât niciodată. Încă trei luni și ar fi fost prea târziu. Acum cererile DNA privind încuviințarea arestării preventive a reputaților Hrebenciuc și Adam au ajuns la comisia juridică a deputaților din care face parte reclamatul Adam. Verdictul nu e greu de ghicit. Ca și în cazul deputatului PC Diniță, va fi negativ. Camera și-a salvat toți cameriștii coaliției și n-a avizat decât urmărirea penală a lui Vreme care e din opoziție. La Senat pesediștii Ec. Andronescu și Șerban Mihăilescu au fost amânați sine die, sine SIE, doar-doar s-or schimba vremurile și vine mântuitorul penalilor, Ponta cel acoperit de Harnagea și Meleșcanu. Premierul a mărturisit că a dezamăgit o singură persoană și anume pe fiul său care aflând de la tati că n-a fost spion, a exclamat: păcat! Ce tare ar fi fost! Ar trebui ca băiatul să aibă încredere în tatăl său. E tare. Ca răzbunare, Ghiță tv a sărit cu toți virușii din dotare pe dl. Băsescu anunțând perfid („se pare”) că președintele a avut două atacuri cerebrale, a fost internat la Viena pe ascuns, are Parkinson și „e în incapacitate de a conduce țara”. În ultimele două luni. Ca niște adevărați profesioniști ai maladiilor mediatice, cei de la Ghiță tv au luat imaginile din Viena 2006 și le-au datat 2014 - fără să se întrebe cum putea președintele să aibă două atacuri cerebrale fără să lipsească din spațiul public cel puțin câteva luni. Dl. Băsescu și-a publicat buletinul medical precizând: „am o singură boală; boala pe hoți”. Imediat, Ponta s-a contaminat: „Băsescu are boala puterii și l-a găsit pe Iohannis care are boala funcțiilor și a caselor”. Ghinion! Vorba lui Iohannis - despre profesorii care n-au adunat șase case din meditații cum a reușit dânsul. Și cum a reușit și familia Ponta fără să mediteze prea mult. A meditat tata socru îndelung în mijlocul pădurilor pe care au pus ochii vânătorii de munte din PSD – dar și persoane cu ifose: „mă simt răsfățată, am încredere” a zis prințes Lia ieșind de la DNA. Ce copiliță plină de nostalgie: unde ești copilărie, cu pădurea ta cu tot? La DNA și DIICOT. Să vă răsfețe de tot.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2563
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum