SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PREMIERUL PECHINEZ PUPATOR DE CUR CHINEZ

In jos

PREMIERUL PECHINEZ PUPATOR DE CUR CHINEZ Empty PREMIERUL PECHINEZ PUPATOR DE CUR CHINEZ

Mesaj  Admin Vin Sept 05, 2014 12:30 pm

Premierul Ponta s-a simțit bine în China. A admirat Partidul Comunist și s-a plimbat cu trenul de mare viteză care i-a produs desfătare din cap până-n picioare: „mă, ce frumos, să-mi bag picioarele”. De cum și-a băgat picioarele în România însă, Ponta s-a mohorât: nu Partid Comunist, nu tren de mare viteză, nu chinezi. În plus, dnii Iohannis și Blaga îi scriseseră lui Juncker la Bruxelles că desemnarea Corinei Crețu pentru CE (pe care o ținuse secretă știind că-i defectă) este „ilegală” întrucât n-a respectat legislația internă. Asta chiar l-a enervat: „vreau să comunic pentru toți românii că am obținut pentru România cel mai important portofoliu din CE, al dezvoltării regionale”. Fals! Nu obținuse portofoliul (Crețu nici nu fusese audiată) „dezvoltării regionale” (de fapt, „politici regionale”) - iar Corina Crețu era propusă, săraca, pentru „ajutor umanitar”. Umilit, premierul s-a năpustit cu picioarele pe Blaga și Iohannis: „cei doi politruci penibili și iresponsabili, Păcală și Tândală, care n-au capacitatea de a se exprima rațional au reclamat la Bruxelles, i-a pus Băsescu să reclame dar chiar și Băsescu a avut suficientă minte ca să nu comenteze, cei doi politruci nu înțeleg nimic din ce înseamnă Europa”. Pradă furiei, Ponta a adăugat că „de la Băsescu mă aștept la orice” și a făcut semn cu mâna învârtită la cap: adică e nebun. Gest de mare finețe. Ponta face istorie: și Ceașcă s-a întors înverșunat din China în '71 și a trecut la revoluția culturală a lui Mao. Premierul l-a schimbat imediat pe Mirela Palada din funcția de purtător de cuvânt fiindcă-i modificase cu de la sine putere culoarul de zbor spre China și nu pentru că acesta executase electric și „fripsese la proțap” mai mulți ziariști chiar înainte ca un gâde în negru să decapiteze (la propriu) ziariști americani în statul islamic. Despre Ponta se spune că e disperat și de-aia a dat OUG pentru eliberarea aleșilor locali de sub jugul legii: primarul de Galați a și trecut la UNPR. Primarul Clujului, dl. Boc, care a semnat pentru candidatura dnei Udrea, a anunțat însă că nu pleacă din PDL. El respectă legea. Vrea să fie exclus. Și despre Iohannis se spune că n-ar fi exclus să fie înlocuit pe ultima sută de Crin care a negat: „nu candidez și nu voi vota un băsist sau un pesedist, îl urmăresc pe Iohannis care are o mare șansă la votul meu”. Ei, mulți îl urmăresc pe Iohannis. A fost dat în urmărire la PSD, A3 și Ghiță tv care îl plasează în diverse locuri rău famate (Grivco) deși dl. Geoană a declarat că Iohannis n-a fost acolo. Speriat, și-a retras repede declarația. Premierul pare însă hotărât să piardă el însuși competiția. Să-i ținem pumnii – ca să nu mai lovească în neștire. Fără violență!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2563
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum