SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Iohannis, daca inca nu ai invatat, ai sansa, asa cum a facut si Traian Basescu, sa ne arati ca ne respecti spunand: La revedere PNL!

In jos

Iohannis,  daca inca nu ai invatat, ai sansa, asa cum a facut si Traian Basescu, sa ne arati ca ne respecti spunand: La revedere PNL! Empty Iohannis, daca inca nu ai invatat, ai sansa, asa cum a facut si Traian Basescu, sa ne arati ca ne respecti spunand: La revedere PNL!

Mesaj  Admin Lun Dec 22, 2014 2:07 pm

Incerc o senzatie stranie de enervare si neputinta, stare care simt (si asta ma enerveaza si mai tare) ca se va transforma intr-o frustrare adanca. Nu inteleg de ce suntem din nou batjocotiti, ignorati si umiliti, de ce strigatul nostru care i-a ingrozit in 16 Noiembrie s-a pierdut in ceata sfarsitului de Decembrie. Ne-au pacalit ei sau ne-am inselat noi? Asist neputincios in ultimele doua zile la plecare unui PRESEDINTE si la aparitia langa Mihai Gadea a doua personaje pentru care 6 milioane de romani s-au luptat sa le puna candidatul in functia pe care nu stim inca daca o merita. Ma intreb sincer daca am facut ceva ce domnul Orban sau domnisoara Gorghiu nu isi doreau sau nu credeau ca este posibil, sa il inscaunam pe Klaus? Cred ca da, pentru ca altfel nu imi explic campania electorala lipsita de substanta, de coerenta, de suflet, de incredere in victorie a PNL-ului... Va aduceti amite prieteni cata mizerie a aruncat in eter Antena 3 – Klauss vanzatorul de copii, traficantul de organe, nazistul genetic, profesorul sase case, primarul care a dat Sibiul bisericii evanghelice ....? Vi-l mai aduceti aminte pe Labadea Mircea care isi voma in fiecare seara fierea si improsca cu bale scarboase tot ceea ce era atins de Iohannis? Sau pe pastorul ticalos care, balabandu-si capatana diforma, era dezgustat de ticalosiile neamtului? Va aduceti cumva aminte de reactiile lui Orban sau ale Alinutei la toate acestea? Prieteni, noi am stricat jocurile, am miscat roata istoriei in directia pe care nu si-o doreau. Prezenta lui Orban si a Alinei Gorghiu imi confirma astazi, dupa ce presedintele meu a plecat, ca Iohannis a ajuns la Cotroceni stricand blatul PSD-PNL cu ajutorul nostru, al celor care nu am dormit noptile mobilizand prietenii in grupurile noastre, iesind in strada la Bucuresti, Cluj, Timisoara sau Iasi sau stand la cozi infernale in cele patru zari ale lumii. Klaus Werner Iohannis, nu trebuie sa uiti ca nu PNL-ul te-a uns presedinte - nemernicii aia te-au tradat si pe tine asa cum ne-au mintit pe noi. S,i daca inca nu ai invatat, ai sansa, asa cum a facut si Traian Basescu, sa ne arati ca ne respecti spunand: La revedere PNL!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2564
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum