SCRISORI DIN GERULIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

fratele Natanael Kapner : ORIGINILE mele evreiești

In jos

fratele Natanael Kapner : ORIGINILE mele evreiești  Empty fratele Natanael Kapner : ORIGINILE mele evreiești

Mesaj  Admin Mar Sept 30, 2014 9:08 pm


Îmi amintesc pe mama mea sa-mi arate Arborele nostru de familie, după luni de cercetare.

Urmărirea linii genealogice noastre a lungul mai multor generații, toate celule progenitoare mele erau evrei ... rusesc pe partea mamei, austriac pe tatăl meu.

Am fost evrei de sânge și mândru de ea.

Odată după servicii Sabat știri de un convertit dintre neamuri a venit.

Unchiul meu continuat numind-o "shiksa," un cuvânt nepotrivit pentru femei, dintre neamuri care, în idiș înseamnă un animal necurat derivat din cuvântul ebraic "sheketz."

Ea nu avea sângele potrivit ... pentru evreii se văd ca o rasă nu o religie.

Dacă nu, de ce nu evreii scrie la mine tot timpul să spui că pot veni mereu înapoi la iudaism, deoarece o "flacără evreiesc" va arde mereu în mine?

Dacă nu, de ce ar fi Golda Meir, un ateu; Troțki, un criminal; Einstein, un panteist; și Bernstein, un homosexual, tot trebuie salutat ca eroi evrei?

Tora, care este, primele cinci cărți ale lui Moise din Vechiul Testament, condamnă homosexualitatea, numindu-l o "urâciune."

Cu toate acestea, "stimat" lideri evrei, cum ar fi Ginsburg, Foxman, Kagan, iar Cohen promovează homosexualitatea.

Nu contează ce faci, atâta timp cât ești un evreu-de sânge.

Este o chestiune de supremației rasiale că evreii din lumina reflectoarelor se bucură de celebritate special?

Evreilor care dețin Time Magazine promoveaza subliminal ideea asta ... și doar în cazul în care doresc ca "supremație" pentru a merge: regula global.

Sionismul militant predică "superioritate rasială" peste Neamuri care le venerează ca "poporul ales" ... dar le-am numi o grămadă de nevrotici.

Am crescut ca un evreu cu nevroza tot în jurul meu.

Dacă nu, de ce nu rezonează Woody Allen atât de profund cu evreii?

Chiar Freud a recunoscut la propria sa nevroză.

Bunica mea evreiesc din Austria folosit pentru a juca valsuri Strauss la pian.

Ea a impregnat cultura pentru evreimii germane nu are nici o cultură de propria-dar a adoptat forme și modalități europene.

Singura modalitate de evrei ar putea avea propria lor cultură este pentru toți pentru a deveni Hassids care se revolta pentru cei mai mulți evrei.

Dar eu-ca un fost evreu acum un creștin-ortodoxe au o cultură care este autentic și istoric al meu, cultura de Est a Bisericii Ortodoxe, ale cărui rădăcini sunt ebraic-nu babilonian și rabinice.

Închinarea noastră este derivat din preoție Vechiul Testament care evreii nu mai poseda. Biserica Ortodoxă nu sinagoga are adevărat, Noul Legământ preoție.

Bloodlines nu va ajunge în rai. Dar se vor închina corect.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2563
Data de înscriere : 03/02/2013

https://scrisoridingerulia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum